Gry planszowe pod choinkę – TOP 15 gier

Gry planszowe pod choinkę – TOP 15 gier

Gry planszowe pod choinkę – Lista TOP 15 gier idealnych na prezent świąteczny. Nie masz pomysłu – skorzystaj z moich.

gry planszowe pod choinkę

Gry planszowe pod choinkę to wspaniały pomysł. Święta to idealny czas na rozgrywki. Mamy wtedy więcej czasu dla bliskich, bo przeważająca większość z nas ma wtedy wolne od pracy. Po ciężkich przygotowaniach do świąt wreszcie można odpocząć i zrelaksować się. Taki relaks w gronie najbliższych oraz mnóstwo świetnej zabawy i śmiechu zapewnią nam gry planszowe. Jakie gry wybrać? Zapraszam na zestawienie bestsellerów wydawnictwa EGMONT.

1. PĘDZĄCE ŻÓŁWIE – Wyścig do sałaty!

Celem gry jest doprowadzenie swojego żółwia do grządki sałaty. Gracze mają do dyspozycji specjalne karty, za pomocą których żółwie przemieszczane są po trasie wyścigu.  Gra dla 2-5 graczy w wieku 5+.

Cena na ceneo.pl ok. 45zł

pędzące żółwie

2. PEDZĄCE JEŻE – Kolec w kolec!

Celem gry jest doprowadzenie jednego z jeży do jego ulubionej przekąski. Gracze mają do dyspozycji specjalne karty, za pomocą których przemieszczają jeże po trasie wyścigu. Gracze przesuwają wszystkie jeże, jednocześnie decydując, jakie karty pozostawią sobie. Wygrywa osoba, która na koniec ma w ręku najwięcej kart w kolorze zwycięskiego jeża. Gra dla 3-5 graczy w wieku 6+.

Cena na ceneo.pl ok. 45 zł

pędzące jeże

3. PĘDZĄCE ŚLIMAKI – Na jednej nodze!

Gracze rzucają kolorowymi kostkami i przemieszczają ślimaki na planszy. Po drodze starają się spychać przeciwników i zdobyć jak najwięcej pysznych grzybów. Do samego końca nie wiadomo, którymi ślimakami grają przeciwnicy, co gwarantuje wielkie emocje. Moja recenzja TUTAJ. Gra dla 2-5 osób w wieku 6+.

Cena na ceneo.pl ok. 45 zł.

pędzące ślimaki

4. DUUUSZKI – Bądź szybki jak błyskawica!

Duuuszki” to gra dynamiczna, „wykręcająca” szare komórki, a jednocześnie wzbudzająca salwy śmiechu i zapewniająca doskonałą zabawę. Tu liczą się przede wszystkim spostrzegawczość i refleks.

Posiadamy ją od kilku tygodni i muszę przyznać, że to mój typ gry. Trzeba przy niej szybko myśleć i działać. Nie pogram w nią z Krzysiem, bo jest za mały, ale to zdecydowanie mój faworyt na spotkania ze znajomymi. Gracze muszą szybko zabierać ze stołu odpowiedni przedmiot w zależności co pojawia się na odsłoniętym obrazku. Oprócz szybkości trzeba też się skupić i zastanowić co zabrać by wygrać.

Gra dla 2-8 osób w wieku 8+.

Cena na ceneo.pl ok. 50 zł

duuuszki gra planszowa

duszki gra

5. DUUUSZKI W KĄPIELI – Bądź szybki (i czysty) jak błyskawica!

DUUUSZKI W KĄPIELI to kontynuacja bestsellerowej gry DUUUSZKI. Można w nią grać niezależnie albo połączyć obie gry, aby otrzymać SUPERWERSJĘ! Podobnie jak w DUUUSZKACH gracze starają się jak najszybciej łapać przedmioty leżące na stole. W pudełku są nowe „kąpielowe” przedmioty i dodatkowe warianty urozmaicające rozgrywkę znaną z pierwszej części. Gra dla 2-8 osób w wieku 8+.

Cena na ceneo.pl ok. 45 zł

duszki w kąpieli

6. DUUUSZKI EDYCJA LIMITOWANA

Kontynuacja jednej z najlepszych gier imprezowych ostatnich lat. W grze są 2 nowe przedmioty, które zmieniają zasady znane z poprzednich edycji. Jeszcze więcej śmiechu i wykręcania szarych komórek. To prawdziwa gratka dla fanów serii i kolekcjonerów. Gra mieści się w dużym metalowym pudełku, a jej nakład jest limitowany – nie będzie dodruków. Gra dla 2-8 graczy w wieku 8+.

Cena na ceneo.pl ok. 60 zł

duszki edycja limitowana

7. NOGI STONOGI – Doskonała zabawa dla maluchów

Rzucając kostkami gracze zdobywają buty dla swoich stonóg. Wygra gracz, którego stonogo posiadać będzie najwięcej butów. Doskonała zabawa, a przy okazji nauka kolorów i prostego liczenia! Elementy gry wykonane są z grubego kartonu, dzięki czemu gra jest odporna na działanie małych, zwinnych dziecięcych rączek. Gra dla 2-4 osób w wieku 4+. Krzysiu dostał taką grę na urodziny kilka dni temu i gra mu się spodobała.

Cena ok. 35 zł

nogi stonogi gra

8. KOT STEFAN – Piękne wykonanie, doskonała zabawa

Zabawna gra, którą pokochają wszystkie dzieci. Liczą się w niej: szybkość, spostrzegawczość oraz mocne nerwy! Ma bardzo proste zasady, a rozgrywka dostarcza mnóstwo śmiechu. Jeden gracz jest kotem i bierze drewniany kubeczek. Pozostali gracze układają swoje myszy na serze i trzymają je za ogonki. Gdy na kostce wypadnie symbol kota, gracz z kubeczkiem stara się złapać jak najwięcej myszy. Gracze, którzy się zagapili i nie uciekli w porę, tracą punkty.

Ekstra gra! Dzieciaki ją uwielbiają to fakt. Prowadząc dla dzieci spotkanie przy planszówkach widziałam tą radość i zainteresowanie. Emocje podczas rozgrywki są nie do opisania. A na zakończenie za każdym razem słyszę „jeszcze raz!”. Krzyś też grałby w nią na okrągło tak mu się spodobała. Mój zdecydowany faworyt jeśli chodzi o dzieciaki w wieku ok. 4 lat. Gra dla 3-6 osób w wieku 4+.

Cena na ceneo.pl ok. 55 zł

Kot Stefan gra

gra planszowa na prezent

9. SŁOWOSTWORY

SłowoStwory” to gra imprezowa, w której gracze wymyślają słowa na czas pasujące do kategorii na kostce i zawierające widoczne na kartach litery. Jej atutem są wielkie emocje, proste zasady oraz zabawny temat i ilustracje. To inteligentna zabawa, przy której miło spędzą czas zarówno dorośli pamiętający zabawę w „państwa-miasta” oraz młodzież i dzieci. Z tego powodu „SłowoStworom” z pewnością uda się zdobyć nie tylko smakowite litery ale także serca graczy. Gra dla 2-7 graczy w wieku 8+.

Cena na ceneo.pl ok. 55 zł

słowostwory

10. DZIELNE MYSZKI – Emocjonujący wyścig do serowej krainy!

DZIELNE MYSZKI to gra-zabawka, która uczy oceniać ryzyko, myśleć strategicznie oraz radzić sobie z emocjami. Stanowi świetną zabawę także dla starszych graczy. Dzielne myszki wyruszyły na wyprawę do krainy, w której wszystko jest zrobione z sera. Im bliżej celu dotrą, tym więcej przysmaku zdobędą. Jest tylko jeden problem. Wielki, głodny i kudłaty problem, który ruszył ich tropem. Recenzja na moim blogu TUTAJ. Gra dla 2-4 graczy w wieku 4+.

Cena na ceneo.pl ok. 70 zł

dzielne myszki

11. RATUJ KRÓLICZKI – Pierwsza gra twojego dziecka!

Gracze rzucają kolorową kostką i starają się uratować jak najwięcej króliczków. To gra-zabawka, która uczy rozpoznawania kolorów oraz liczenia. Bardzo duże drewniane elementy i proste zasady sprawiają, że gra świetnie nadaje się dla najmłodszych dzieci. Jest wspaniały letni dzień. Króliczki bawią się w swojej norce. Nagle zaczyna padać deszcz i norka wypełnia się wodą. Króliki bardzo nie chcą zamoczyć futerka. Gracze rzucają kolorową kostką i starają się uratować jak najwięcej króliczków. Gra dla 2-5 osób w wieku 3+.

Cena na ceneo.pl ok. 90 zł

Ratuj Króliczki

12. PAN TU NIE STAŁ! – Stań w kolejce i zdobądź towary!

PRL, lata osiemdziesiąte. Po artykuły luksusowe, takie jak papier toaletowy, cukier, wyroby czekoladopodobne czy herbatę ustawiają się długie kolejki. Wielu z nas pamięta te czasy. Dzisiaj możemy przeżyć to ponownie, tym razem jednak na wesoło! Gra dla 2-5 osób w wieku 10+.

Cena na ceneo.pl ok. 35 zł

Pan tu nie stał

13. PAN TU NIE STAŁ! DEMOLUDY – Pakuj walizki do malucha i ruszaj na wakacje!

Gracze przenoszą się do czasów PRL. Na półkach brakuje wielu towarów, które są dostępne u socjalistycznych sąsiadów. Wystarczy trochę sprytu i gotowości do podjęcia ryzyka, by sprowadzić je do Polski. Aby tego dokonać, gracze będą podróżować do różnych państw i brać udział w zaciętych licytacjach. Muszą przy tym uważać na celników, milicjantów oraz uniknąć awarii samochodu. Gra dla 2-5 osób w wieku 10+.

Cena na ceneo.pl ok. 45 zł

Pan tu nie stał demoludy

14. PAN TU NIE STAŁ! CINKCIARZ – Waluta! Dolarki! Bony! Kupię! Sprzedam! Co dla szanownego pana?!

Gracze stają się cinkciarzami w czasach PRL i starają się zarobić jak najwięcej na nielegalnej wymianie walut. Do dyspozycji mają dolary, złotówki, ruble, forinty… oraz równo pocięte gazety. Kto nie ryzykuje, nic nie ma, a kto gra grubo, wygrać musi! Albo i nie:) „Pan tu nie stał! CINKCIARZ” to kontynuacja bestsellerów Egmontu – „Pan tu nie stał!” oraz „Pan tu nie stał! DEMOLUDY”. Gra dla 3-5 graczy w wieku 10+.

Cena na ceneo.pl ok. 30 zł

15. MALI DETEKTYWI – Rozwiąż zagadkę zaginionych przedmiotów!

Ta gra to moja propozycja, którą dołączam do listy. Idealna dla Maluchów. Antek i Antosia bardzo lubią zabawę w detektywa. Tata chowa kilka zabawek do magicznego kufra. Aby odgadnąć, jakie przedmioty zostały schowane, dzieci będą musiały odnaleźć wszystkie pozostałe zabawki i wydedukować, których brakuje. Mali detektywi to gra kooperacyjna rozwijająca u dzieci logiczne myślenie oraz pamięć. Gra dla 1-8 osób w wieku 3+.

Cena na ceneo.pl ok. 45 zł

Gry planszowe pod choinkę to idealny prezent, który sprawi radość nie tylko dzieciom, ale często także całej rodzinie podczas wspólnej zabawy. Zachęcam, aby wśród innych zabawek znalazły się tego typu prezenty. A Wy jakie gry planszowe pod choinkę możecie polecić?