Szopka na Boże Narodzenie DIY

Szopka na Boże Narodzenie, którą dziś prezentuję to bardzo proste i szybkie DIY. Każdy da radę zrobić ją samodzielnie.

szopka na Boże Narodzenie

Szopka na Boże Narodzenie jest bardzo prosta do wykonania. Przy minimalnym nakładzie finansowym możemy stworzyć swoją oryginalną szopkę, którą możemy ustawić na przykład pod choinką. Święta coraz bliżej i w natłoku obowiązków i przygotowań nie zapominajmy o tym, co jest najważniejsze – właśnie o sensie tych świąt. O upamiętnianiu Bożego Narodzenia. Warto w przygotowania szopki zaangażować dzieci i podczas wspólnego tworzenia opowiedzieć o tym jak w Betlejem narodził się Jezus.

Do wykonania potrzebne będą:

  • kartony
  • klej na gorąco
  • drukarka – aby wydrukować postacie do szopki
  • nożyczki
  • zwykły klej np. w sztyfcie

Przygotowanie:

  1. Na największy karton przyklejamy kolejno ścianki i dach szopki przy pomocy pistoletu i kleju na gorąco.
  2. Szykujemy postacie i zwierzątka. Ja swoje pobrałam od Kiedy Mama Nie Śpi <— znajdziemy tu 10 gotowych szablonów do druku szopki. Ja wykorzystałam tylko postacie i zwierzątka z jednej z zaprezentowanych szopek.
  3. Wydrukowane postacie wycinamy i jeśli tego wymagają sklejamy.
  4. Ustawiamy w szopce i gotowe!

To szopka na Boże Narodzenie, którą wykonamy w pół godziny. Brakuje tylko gwiazdy betlejemskiej, ale można i ją wydrukować i przykleić. Jak Wam się podoba? Robicie szopki bożonarodzeniowe?

By | 2020-10-06T01:25:16+02:00 17 grudnia, 2016|BOŻE NARODZENIE, OKAZJONALNIE, Slajdy|9 komentarzy

About the Author:

Jestem samodzielną mamą dwójki łobuziaków - 9 letniego Krzysia i 5 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.