Pędzące ślimaki – Na jednej nodze

Pędzące ślimaki – Na jednej nodze

Pędzące ślimaki to gra, w której ślimaki rzeczywiście pędzą po zwycięstwo. To nie żart, ślimaki na jednej nodze wyruszają po zwycięstwo.

DSC_1657

W pudełku gry Pędzące ślimaki znajdziemy 5 drewnianych ślimaków oraz 5 kolorowych kostek w takich samych kolorach jak ślimaki. Na każdej kostce na jednym boku zamiast „oczek” jest ślimak. Mamy także żetony punktowe – 1, 3 i 5 pkt oraz karty z dwoma kolorami ślimaków na każdej. Jest także plansza z liśćmi i grzybami oraz szczegółowo napisana instrukcja z przykładami.

Gra jest bardzo wciągająca i do końca nie wiadomo kto zwycięży. Role mogą się szybko odwrócić. Dzięki temu, że każdy z graczy może poruszać się wszystkimi ślimakami, a nie jak zazwyczaj bywa jednym w wybranym kolorze gra staje się ciekawsza. Punkty zdobywamy przez całą rozgrywkę, więc możliwe są różne sposoby i strategie na zwycięstwo.

Jak przebiega rozgrywka?

W grze udział biorą wszystkie ślimaki i kości bez względu na liczbę graczy. Uczestnicy zdobywają punkty za zatrzymanie się ślimaka na grzybku lub za zepchnięcie innego ślimaka z liścia. Dodatkowo na końcu przyznawane są punkty za poszczególnie zajęte miejsca. Karta z dwoma ślimakami, które gracz otrzymuję na początku gry wyznaczają za jaki kolor ślimaka otrzyma punkty. Jednak inni gracze do końca rozgrywki nie wiedzą kto jaki kolor wylosował. Jeśli na kostce wypadnie znak ślimaka poruszamy go o 2 pola. Każdy kolejny uczestnik rzuca o jedną kością mniej niż poprzedni aż do momentu, gdy w grze pozostanie jedna kostka. Wówczas znowu wszystkie wracają do gry. Im więcej uczestników tym ciekawsza rozgrywka.

Gra Pędzące ślimaki ma jeden duży minus! Za szybko się kończy 😉 Plansza mogłaby być większa, żeby rozgrywka dłużej się toczyła. Choć może to mi wydaję się za krótko, bo graliśmy póki co w 3 osoby.

Nazwa: Pędzące ślimaki. Na jednej nodze.

Producent: Egmont

Cena: ok. 58,40 zł

Wiek graczy: 6+

Liczba graczy: 3-5

Czas gry: ok. 30 min.

DSC_1661

Pędzące ślimaki

DSC_1668