Dzielne myszki – gra planszowa | EGMONT |

Dzielne myszki – gra planszowa | EGMONT |

Dzielne myszki to kolejna gra planszowa w kolekcji Krzysia. Oprawa graficzna tej gry oraz drewniane figurki zachwycają.

1

Dzielne myszki dedykowane są dla dzieci powyżej 4 roku życia. Krzyś co prawda ma dopiero 3 latka, ale już próbujemy w nią grać. Jest wiele zasad do zapamiętania, więc póki co pomagam Małemu podczas gry. Jednak dla 4 latków będzie idealna. Planszówka wymaga od dziecka podejmowania decyzji, a tym samym niekiedy ryzyka.

W pudełku znajdziemy plansze, książeczkę ze szczegółowo wyjaśnionymi zasadami oraz pięknie wykonane drewniane myszki, serki, kotka i kostkę. Na planszy mamy dwa duże pola – domek myszek oraz serową krainę, gdzie umieszczamy myszki i największe kawałki sera. Na każdym roku planszy są także mniejsze domki myszek, gdzie umieszczamy odpowiednio po 4 serki złożone z 1, 2, 3 lub 4 kawałków (które gdzie należy umieścić rozpoznamy po obrazkach).

2

3

Kotka również umieszczamy na odpowiednim polu i zaczynamy! Zasady przypominają trochę Chińczyka. Musimy decydować po rzuceniu kostką czy wypuszczamy z domku naszą kolejną myszkę, czy przesuwamy do przodu tą, która już jest na planszy. Kiedy znajdziemy się na poszczególnych polach z wejściem do domków myszek również wybieramy – czy wchodzimy do domku, gdzie myszka już musi zostać, ale zabieramy wtedy serek, czy dążymy do zdobycia większych kawałków i zostajemy na planszy. Pojawia się ryzyko – możliwość złapania myszek przez kota! Kot również się przemieszcza, jeśli na kostce wypadnie jego podobizna.

4

5

Gra jest bardzo emocjonująca. W każdej chwili los może się odwrócić i nawet będąc blisko dotarcia do krainy sera możemy zostać załapani przez kota. Ponadto myszki, które chcąc chronić zostawimy w domku – na polu startowym – w momencie, gdy kot obejdzie planszę dookoła i minie wejście nie mogą już uczestniczyć w grze. Sposobów na zwycięstwo jest kilka, bo wygrywa osoba, która uzbiera najwięcej kawałków serka. Gra uczy oceniania ryzyka, strategicznego myślenia oraz radzenia sobie z emocjami.

Szczerze mówiąc pierwszy raz spotykam się z tak pięknie przygotowaną grą planszową i jestem nią zachwycona. Drewnianymi figurkami Krzysiu lubi się bawić nawet poza rozgrywką. Instrukcja tak szczegółowo opisuję i wyjaśnia zasady, że nie sposób ich nie zrozumieć. Lubię gry dające możliwość wyboru strategii, wygrania na różne sposoby i zaangażowania. Gdzie oprócz kulania kostką i przemieszczania pionków trzeba też trochę pomyśleć. Dzielne Myszki mogą stać się idealnym prezentem na zbliżające się święta.

Producent: Egmont

Nazwa: Dzielne Myszki

Seria: Zagraj ze mną

Cena: ok. 90 zł

ceneo.pl – ok. 70 zł – KLIK

Wiek graczy: 4+

Liczba graczy: 1-4