Świąteczne zagadki i łamigłówki

Świąteczne zagadki i łamigłówki

Świąteczne zagadki i łamigłówki rozpoczynają cykl o książkach świątecznych dla dzieci. Dziś cztery propozycje.

świąteczne zagadki

Świąteczne zagadki i łamigłówki to świetny pomysł na przykład na prezent mikołajkowy. My mamy wiemy ile czasu zajmują przygotowania do świąt i jak często dzieci w tym okresie się nudzą i marudzą, bo mama pół dnia spędza w kuchni. O ile są zajęcia, w których nasze pociechy mogą nam pomóc, to uwierzcie, że nie wszystkie i nie zawsze mają na to ochotę. Dzisiejsze propozycje sprawią, że dziecko zajmie się na dłuższy czas rozwiązywaniem zadań, kolorowaniem czy naklejaniem.

Trzy książeczki edukacyjne z wydawnictwa Arti, które mają śliczne, kolorowe, brokatowe okładki. W każdej z nich znajdziemy naklejki. Te zimowe zagadki i łamigłówki sprawią dzieciom sporo frajdy. Znaleźć je powinniście w placówkach Poczty Polskiej.

zimowe zabawy

Zimowe zabawy z Mikołajem i Bałwankiem to zadania, z którymi poradzi sobie 3-4 latek. Proste polecenia typu znajdź różnice, czy poszukaj dwóch takich samych przedmiotów. Dodatkowo sporo kolorowanek i naklejek, a wszystkie strony i obrazki są kolorowe, a więc atrakcyjne dla maluchów.

zabawy z mikołajem

Skarbiec Świąteczny to zbiór zadań dla nieco starszych dzieci. Choć Krzysiu z kilkoma świetnie sobie poradził, wiele z nich nie potrafi sam rozwiązać. Krzyżówki, kolorowanki, zadania wymagające narysowania czegoś lub dopasowania (puzzle, układanie historyjki w odpowiedniej kolejności), wycinanki, labirynty itd. Dodatkowo na końcowych kartkach znajdziemy przepis na pierniki, kalendarz adwentowy do naklejania naklejek, ankietę Świętego Mikołaja oraz list do Niego wraz z zaadresowaną kopertą, wizytówki do prezentów i kartkę świąteczną. Mnóstwo fantastycznej zabawy!

świąteczny skarbiec

zadania świąteczne

Świąteczne zabawy z Gwiazdką i Śnieżynką to kolejna dawka zagadek i zadań. Sporo dość prostych zadań na miarę czterolatka, ale kilka także wymagających znajomości np. literek. Labirynty, zadania wymagające znajomości kolorów czy liczenia to tylko kilka przykładów.

zimowe zabawy z gwiazdką

zabawy i łamigłówki

101 zabaw na Boże Narodzenie to książka wydawnictwa Edycja Świętego Pawła. Podczas rozwiązywania zadań dzieci poznają historię narodzenia Pana Jezusa. Piękne ilustracje, ciekawe zagadki i łamigłówki – aż 101! W środku także naklejki – dzieci je uwielbiają. Książka dla nieco starszych dzieci, które potrafią już czytać i pisać.

picmonkey-collage picmonkey-collage222

Świąteczne zagadki to propozycje, które z pewnością spodobają się dzieciom i dostarczą rozrywki oraz zapełnią czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia przy okazji ucząc je wielu ciekawych rzeczy.