Karpacz z dzieckiem – co warto zobaczyć?

Karpacz z dzieckiem – co warto zobaczyć?

Karpacz z dzieckiem czyli co warto zobaczyć będąc w Karpaczu na wakacjach z dziećmi. Nasze TOP5 miejsc.

 

Karpacz z dzieckiem(1)

O Karpaczu pojawiło się już na blogu kilka wpisów. Z Krzysiem byliśmy tam dwukrotnie. W 2015 roku na weekend majowy, a w 2016 roku również na kilka dni. Planując wyjazdy czy wakacje z dzieckiem zawsze nastawiam się głównie na atrakcje, które spodobają się mojemu Urwisowi. Właściwie to wszystko dla Niego – wyjazdy i chęć pokazania nowych miejsc i zapewnienia atrakcji. Jasne, że fajnie byłoby wejść na Śnieżkę, ale i na to przyjdzie czas, gdy Krzyś podrośnie. Teraz będąc w Karpaczu nastawialiśmy się na odwiedzenie miejsc przyjaznych dzieciom, które Maluch zapamięta i będzie miło wspominał z uśmiechem na twarzy. Nasze TOP5 miejsc dla dzieci w Karpaczu!

1. Muzeum Klocków Lego

O Muzeum Klocków Lego pisałam już co najmniej dwukrotnie. Porównanie Muzeum i Wystawy Klocków Lego, a wcześniej wpis z 2015 roku właśnie o tymże Muzeum powinien rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości czy na prawdę warto się tam wybrać! Warto, a wręcz nie wypada nie pokazać dzieciom tak fantastycznego miejsca!

W celu potwierdzenia tych słów odsyłam do wspomnianych wcześniejszych wpisów:

Muzeum klocków Lego

2. Park Bajek

Żałuję, że nie trafiliśmy tam już w zeszłym roku, a i w tym byliśmy zbyt krótko! Warto poświęcić na to miejsce co najmniej 2 godziny. Główne atrakcje to bajki – prezentowane w oryginalny sposób. W drewnianych domkach za szybą możemy podziwiać postacie z bajek, które poruszają się po uruchomieniu specjalnego przycisku, wówczas z głośnika usłyszymy opowieść. Są bajki bardziej i mniej znane. Ponadto w parku zapewnione jest mnóstwo innych atrakcji dla dzieci m.in. trampolina, małe rowerki, strzelnica, wspaniały plac zabaw, karuzela, park wodny, zjazd na pontonie. Udana zabawa gwarantowana, jeśli tylko pogoda dopisuje. Ceny biletów są bardzo niskie, a bilety ważne przez cały dzień! Karpacz z dzieckiem – Park Bajek trzeba zaliczyć!

Park Bajek(1)

park bajek

park

karpacz park bajek

3. Park Miniatur

Park Miniatur co prawda nie znajduję się bezpośrednio w Karpaczu, ale w pobliskich Kowarach. Wydawać by się mogło, że powinien zainteresować głównie dorosłych, ale okazuję się, że i dziecku się spodobało. Zabytki i budowle Dolnego Śląska wyglądają przepięknie. Wszystko precyzyjnie wykonane, z drobnymi detalami potrafi zachwycić. Obok Parku Miniatur znajduję się także Pałacowa Bawialnia – miejsce, gdzie znajduję się wiele dmuchanych zamków, pałaców i zjeżdżalni. Nie byliśmy tam, bo akurat tego typu rozrywki Krzysiu nie lubi i boi się wchodzić na te dmuchańce, ale jeśli Wasze dzieci lubią takie zabawy to koniecznie zajrzyjcie.

PARK MINIATUR

4. Plac zabaw

Niby nic takiego. W niemal każdym mieście znajdzie się jakiś plac zabaw. Ale wiadomo, że to co dziecko ma na co dzień szybko się nudzi. Każdy plac zabaw jest inny, więc ten w Karpaczu bardzo spodobał się Krzysiowi. Jest dość duży, a właściwie to są obok siebie dwa odrębnie ogrodzone place zabaw. Znajdują się w centrum Karpacza i nawet w upalne dni znajdzie się w nim ławeczka w cieniu.

PLAC ZABAW

5. Tor saneczkowy Kolorowa

Tor saneczkowy latem?! Nie ma się co dziwić, nawet latem w Karpaczu można zjechać na sankach. Co prawda nasz Urwis za mały by jechać samemu, ale to nie problem. Na saneczkach można zjechać w dwie osoby. W zeszłym roku to tata Krzysia mu towarzyszył, w tym roku dziadek. Zarówno Maluchowi się podobało jak i dorosłym opiekunom 😉

Tor saneczkowy Kolorowa(1)

Warto odwiedzić Karpacz z dzieckiem i spędzić miło czas pośród wspomnianych atrakcji oraz odwiedzić inne miejsca, o których tu nie wspomniałam. My w tym roku dotarliśmy także do Western City jednak nie mogę polecić tej atrakcji, ponieważ moje dziecko kompletnie się tam nie odnalazło. Atrakcje zdecydowanie dla starszych dzieci. A może i Wy byliście w Karpaczu i 0polecacie coś jeszcze?