Godzina Duszków gra planszowa

Godzina Duszków gra planszowa

Godzina Duszków to rodzinna gra planszowa, która wbrew pozorom wcale nie jest taka straszna jakby wskazywał tytuł.

Godzina Duszków

Godzina Duszków to planszówka, która wcale nie jest straszna, wręcz przeciwnie. Na wstępie dodam, że choć przeznaczona dla dzieci w wieku 6+ spokojnie z pomocą rodziców mogą w nią grać także młodsze pociechy. Rozgrywka odbywa się drużynowo, więc albo wszyscy wygrywają, albo cała drużyna przegrywa. Sporych rozmiarów pudełko skrywa wiele elementów.

Godzina Duszków Rebel

W pudełku znajdziemy sporo rekwizytów potrzebnych do gry – m.in. licznik czasu, maskę duszka, drewnianą pałeczkę z magnesem, metalowe żetony, różne karty oraz elementy planszy do złożenia. Nie zrażajcie się tą ilością. Wbrew pozorom gra wcale nie jest skomplikowana.

Gra planszowa duszki

Przygotowanie do gry:

W pudełku układamy „na krzyż” dwie tektury, na których kładziemy planszę. Następne składamy elementy murów i wkładamy je w dziurki planszy. W wyznaczonych kółkami miejscach kładziemy metalowe żetony na odpowiednich polach. Z dostępnych kart misji losujemy 6, które będą naszym zadaniem. Reszta kart zostaje odłożona i nie bierze udziału w grze. Z 12 płytek z duszkami wybieramy losowo 10 i ustawiamy odpowiednio kolorami na każdej z 4 krawędzi planszy.

plansza gra duszki

Godzina Duszków gra

Rebel gra duszki

Rozgrywka:

Drewniana pałeczka z magnesem czyli nasza różdżka służy do zbierania odpowiednich metalowych przedmiotów. Jakie to przedmioty dowiemy się z karty misji, którą każdy gracz po kolei zabiera i odkrywa. Jego zadaniem jest dotarcie do metalowej monety przesuwając różdżką po planszy. Wszystko byłoby zbyt łatwe, więc to nie koniec zasad. Każdy z graczy podczas swojej tury zakłada maskę duszka Strasia. Z zasłoniętymi oczami jest zdecydowanie trudniej trafić na odpowiedni przedmiot nie przyciągając duchów, które również skrywają się w zamku. Pozostali gracze instruują rozgrywającego swoją turę gdzie ma się przemieszczać różdżka. To bardzo ważne zadanie, bo od powodzenia misji każdego uczestnika zależy zwycięstwo całej drużyny. Kiedy jednak nie uda się doprowadzić gracza do potrzebnego przedmiotu, ale po drodze zgarnie on ducha należy zakryć jedną z płytek ducha odpowiadającą kolorem pola, z którego gracz startował. Cała rozgrywka w poziomie podstawowym trwa 18 minut, do odmierzania czasu potrzebny jest dołączony licznik.

Nasza opinia:

Godzina Duszków to świetna zabawa. W zależności od wieku graczy czy ich poziomu możemy zmieniać nieco wariant gry na trudniejszy lub łatwiejszy – wydłużać czas rozgrywki lub go skracać czy np. dodawać więcej zadań do wykonania. Gra jest wciągająca i emocjonująca. Całą rozgrywkę wszyscy gracze są zaangażowani, ponieważ nawet nie wcielając się rolę ducha Strasia muszą czynnie w niej uczestniczyć naprowadzając rozgrywającego na odpowiednie przedmioty. Dzieciakom z pewnością spodobają się dołączone do gry gadżety – pałeczka z magnesem zachwyciła Krzysia i często bawi się nią i metalowymi żetonami lub innymi przedmiotami z domu, które przyciąga magnes.

Producent: Rebel

Nazwa: Godzina Duszków

Cena: 99,95 zł

ceneo.pl: ok. 80 zł – KLIK

Wiek graczy: 6+

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: ok. 20 minut

Godzina Duchów

duszek

licznik czasu


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]