Garaż do aut DIY – zrób to sam

Garaż do aut DIY – zrób to sam

Garaż do aut DIY to pomysł z serii „zrób to sam”, który pomógł nam uporządkować metalowe samochodziki.

Garaż do aut DIY

Pomysł na garaż do aut DIY został zaczerpnięty ze strony Pinterest, a dokładniej z bloga Frugal Fun 4 Boys. To świetny sposób by uporządkować samochodziki małego fana motoryzacji. Inspirowałam się poniższym projektem.

9073e066600926ee6e7bc479add4b4bd

Skrzynka, którą widzicie powyżej jest głębsza i solidniejsza. Żeby samochodziki nie wpadały zbyt głęboko w rurki zostały one pocięte na dość krótkie elementy, a z tyły za nimi przyklejono grubą tekturę. Ja  postanowiłam zrobić taki garaż dla aut DIY z większej, ale nie tak głębokiej „jednorazowej” drewnianej skrzynki np. po jabłkach. Taką skrzyneczkę dostałam za darmo na targowisku. Z tego co zauważyłam bez problemu można je też zabrać np. z Lidla.

DSC_0611

Rurki – początkowo chciałam wykorzystać rolki po papierze toaletowym, ale mieliśmy różne papiery, więc były nie równe – nieznacznie większe lub mniejsze. Taka rolka ma także zdecydowanie za małą średnicę by zmieścić niektóre metalowe samochodziki. Mąż przyniósł mi z pracy długie rury od folii, które miały większą średnice. Trzeba było tylko odmierzyć równej długości rolki i porozcinać te rury. U nas każda rolka ma 10 cm długości i idealnie mieści się w skrzynce.

DSC_0631

Wszystkie rolki skleiłam ze sobą klejem na gorąco układając je w skrzynce. Dodatkowo dolne zostały także przyklejone do skrzynki.

DSC_0645

Wybraliśmy z Krzysiem tylko samochodziki, które zmieszczą się w rurkach i wstępnie poukładaliśmy. Do tej pory wszystkie autka trzymaliśmy w plastikowym pudełku i Mały bawił się głównie tymi, które były na wierzchu. Podczas przeszukiwania pudła okazało się, że o połowie nawet nie pamiętał, że je ma 😉 Jakby na nowo dostał zabawki, bo na co dzień nie dokopywał się do samego dołu pudełka.

garaż do aut

Na koniec zrobiliśmy jeszcze napis „Garaż” i tata Krzysia powiesił nam skrzynkę z autami na ścianie. Maluch zadowolony, ma teraz porządek z metalowymi autami i wszystko „pod ręką”.

DSC_0660

Garaż do aut DIY jak widzicie nie jest wcale trudny do wykonania. Wystarczy tylko mieć odpowiednie materiały. Jeśli nie macie możliwości załatwić sobie rurek, to można różne rury kupić za niewielkie pieniądze np. w sklepach z materiałami budowlanymi. Jak Wam się podoba takie rozwiązanie na ułożenie samochodzików?