4 gry rodzinne dla najmłodszych |EGMONT|

4 gry rodzinne dla najmłodszych |EGMONT|

Lubimy gry planszowe, ale do tej pory w większość graliśmy tylko z Krzysiem. Staram się jednak coraz bardziej angażować Natalkę w granie w planszówki. Prezentowane dziś gry rodzinne dla najmłodszych to idealna propozycja dla dzieci już od 3 roku życia.

gry rodzinne dla najmłodszych

Kotek Psotek, Mali Detektywi, Wyprawa do Babci i Park Dinozaurów to gry rodzinne dla najmłodszych z serii Rodzinka Wygrywa wydawnictwa EGMONT. Świetnie poradzą sobie z rozgrywką nawet trzylatki. Doskonale wiem jak małe dzieci nie lubią przegrywać. Oczywiście stopniowo trzeba je uczyć, że w grach nie zawsze udaje się wygrać i zająć pierwsze miejsce. Jednak, aby nie zrazić maluchów od początku do gier planszowych proponuję zacząć właśnie od takich rodzinnych rozgrywek.

Seria Rodzinka Wygrywa to gry planszowe, w których wszyscy uczestnicy wspólnie dążą do celu i razem wygrywają, albo razem przegrywają. Dzięki temu, że nie ma tu rywalizacji i dziecko ma wsparcie podczas rozgrywki. Naprawdę ciężko jest wspólnie przegrać w którejś z tych gier.

park dinozaurów

Rodzinka Grywalskich wybrała się do Parku Dinozaurów. Lecz co to? Dinozaury rozbiegły się po parku, a w radiu właśnie zapowiedziano deszcz meteorytów. Pomóżcie dinozaurom wrócić do ich wybiegów, zanim rozpęta się kosmiczna burza. Gracze rzucają specjalną kostką i przemieszczają dinozaury po Parku. Po drodze muszą odnajdywać różne obiekty oraz uważać na Tyranozaury.  „Park dinozaurów” to gra, która rozwija się razem z dziećmi – po pokonaniu poziomu podstawowego można w niej wspólnie zmagać się z coraz trudniejszymi zadaniami. 

gra planszowa egmont

W pudełku znajdziemy:
– dwustronną planszę parku
– kostkę
– kulka – meteoryt
– 8 żetonów obiektów
– 8 żetonów tyranozaurów
– 4 drewniane figurki dinozaurów

rodzinna gra planszowa

Podczas rozgrywki dzieci trenują pamięć, ponieważ należy zapamiętać, gdzie znajdują się poszczególne przedmioty. Dzięki odkrywaniu prawidłowych żetonów zbliżamy się do celu. W przypadku pomyłki meteoryt przesuwa się bliżej ziemi, co grozi zakończeniem gry zanim uda nam się doprowadzić wszystkie dinozaury do domu. Poziom trudności możemy zmieniać na dwa sposoby – wybierając trudniejszą planszę lub dodając żetony z tyranozaurami.

gra planszowa dla 3 latka

Nazwa: Tomcio i wiosenne porządki
Producent: Egmont

Cena: 44,93 zł
ceneo.pl: ok. 35 zł KLIK
Wiek graczy: 3+
Liczba graczy: 2-6
Czas gry: ok. 20 min.

gra planszowa dinozaury

W naszych archiwalnych wpisach możecie również przeczytać o pozostałych grach z tej serii – Wyprawa do babci, Mali detektywi oraz Kotek Psotek. Polecam te gry rodzinne dla najmłodszych dzieci.

wyprawa do babci gra planszowa
mali detektywi gra dla dzieci
kotek psotek gra planszowa