Samochód dla dziecka – auto zdalnie sterowane

Samochód dla dziecka – auto zdalnie sterowane

Kiedy zbliżał się roczek Krzysia postanowiliśmy, że kupimy mu samochód dla dziecka, takie auto zdalne sterowane. Jako, że nie był to mały wydatek goście, którzy pytali co kupić zostali poinformowani o naszym pomyśle i zamiast kupować prezenty dorzucili się do dżipa. Pisałam o nim TUTAJ.

DSC_0154

Jeepem mógł już jeździć kiedy miał roczek, ponieważ jest on zdalnie sterowany za pomocą pilota. W tym wypadku to rodzice kierują i prowadzą auto. Kiedy miał jakieś 1,5 roku już próbował dusić na pedał jednak jeszcze nie dosięgał do niego. W tym roku kilka dni temu wyjęliśmy auto i radość Krzysia na jego widok była nie do opisania. Cieszył się jakby widział samochodzik pierwszy raz! Teraz jeździ już sam. Sam kieruję i musi przy tym dusić na pedał. Gdy wyjechaliśmy z nim po raz pierwszy jeszcze kiepsko mu szło. Bardzo podobało mu się, że koła skręcają wtedy, gdy kręci kierownicą i zamiast patrzeć przed siebie, cały czas patrzył na koła. Za drugim razem już było dobrze, ośmielę się nawet stwierdzić, że świetnie mu poszło. Kierował już ładnie, skręcał tam gdzie trzeba. Na chodniku wiedział, że nie może zjeżdżać gdzieś na boki. Podobało mu się to niesamowicie i wcale się nie dziwię. Sama chętnie bym takim autem pojeździła (dla nie wtajemniczonych – nie posiadam prawa jazdy!). W piątek wybraliśmy się znów na przejażdżkę i na lody. Mamy dużą frajdę patrząc jak Mały się cieszy. Jedyny minus tego auta to (oprócz ceny) jego waga. My niestety mieszkamy w kamienicy i nie posiadamy garażu. Auto na zimę wylądowało w piwnicy. Natomiast teraz, kiedy może z niego korzystać uciążliwe staje się to wnoszenie i wynoszenie go. Wybrałam takie duże auto zdalnie sterowane, żeby starczyło mu na długo. Ma dwie prędkości, dwa biegi – przód i tył oraz maksymalne obciążenie 40 kg.

DSC_0158

DSC_0161

DSC_0166

DSC_0171

DSC_0174

DSC_0180

DSC_0182

DSC_0184

DSC_0187

DSC_0188

DSC_0190

A tu jeszcze „wyścigi” pod blokiem u babci. Póki ładna pogoda, trzeba to wykorzystać. Dziś pierwszy w tym roku grill na działce, a teraz wieczorkiem pora nadrobić tv seriale, bo w tygodniu brakuję czasu na oglądanie ulubionych seriali.

DSC_0192

DSC_0193