Bajki dla dwulatka czyli co Krzysiu ogląda.

Bajki dla dwulatka czyli co Krzysiu ogląda.

Krzysiu ma kilka ulubionych bajek, które ogląda. Zapewne część rodziców jest przeciwna sadzaniu dziecka przed tv i puszczaniu bajek. Uważam, że nie ma co świrować. Ważne żeby kontrolować co dziecko ogląda i nie przesadzać z ilością czasu spędzonego przed tv. Jakie, więc bajki dla dwulatka?

Auta-2

Większość bajek, które ogląda są krótkie i trwają ok. 20 minut.  Jednak kiedyś włączyłam mu bajkę pełnometrażową AUTA. Sądziłam, że obejrzy max. te 20 minut i mu się znudzi. Okazało się, że Auta stały się ulubioną bajką Krzysia. Uwielbia jej bohaterów. Szał na Zygzaka i Złomka trwa. Bluzki z bohaterami bajki, samochodziki Złomek i Zygzak, puzzle, książeczki, kolorowanki itd… Najczęściej ogląda ją z tatą, który oczywiście pozwala na więcej niż mama i mimo moich upomnień, żeby Mały nie siedział zbyt długo przed tv robi to. Kiedy czytamy książkę z Autami opowiada mi, że Złomek to przyjaciel Zygzaka, co bohaterowie robią, jak sobie pomagają, zna większość postaci. Często podczas spacerów jeśli przejeżdża obok nas jakiś samochód zbyt szybko Krzyś wykrzykuję „O! Śybki jak Zigziak!”.

Kiedy miał ok. 1,5 roku i mieliśmy kanał Baby TV lubił bajkę Charlie i cyferki. Teraz bardzo rzadko ją ogląda. Również z tego kanału podobały mu się bajki Przytulaczki oraz Hippa Hippa Hey.

images  beznazwy  hippa

Teraz na topie jest Klub Myszki Miki, Dora poznaje świat, Tomek i przyjaciele, Psi patrol i Gombby na zielonej wyspie. Uważam, że są to świetne bajki. Klub Myszki Miki uczy kształtów, odpowiedniego użycia różnych przedmiotów czy dopasowania ich. Dora uczy języka angielskiego. Pozostałe pomagania innym i przyjaźni.

mmc_1366x768

61_dora

images

imagesTLQ7U63X

beznazwy

Natomiast bardzo sporadycznie ogląda Bob Budowniczy, Reksio, Bolek i Lolek czy nową Pszczółkę Maję.

beznazwybeznazwdsy

sf

images48RKT865

A Wy jakie macie zdanie jeśli chodzi o oglądanie bajek w tv przez dzieci? Pozwalacie czy raczej stronicie od tego? Jakie ewentualnie inne bajki dopisałybyście do tej listy? Co nadaję się dla najmłodszych?

 

Przy okazji zbliża się sezon komunijny. Macie w tym roku taką uroczystość? Ja 10 maja będę gościem na Komunii i oczywiście odwieczny problem kobiety – W co się ubrać?

a1b6f6a9412e40d5b6ccf7295c8b4255 e9313a00e3824292a6a21bee8f65f5d9

 

 

 

 

 

 

 

źródło: http://www.sakolife.pl/