Jak zamontować stelaż podtynkowy w łazience?

Jak zamontować stelaż podtynkowy w łazience?

Montaż stelaża podtynkowego do WC to popularne rozwiązanie w nowoczesnych łazienkach. Pozwala on na zamontowanie toalety w sposób estetyczny i oszczędzający miejsce. Jeśli planujesz zamontować stelaż podtynkowy w łazience, oto kilka wskazówek dotyczących montażu. Zapraszamy!

Jak zamontować stelaż podtynkowy w łazience?

Montaż stelaża WC krok po kroku

Przed rozpoczęciem montażu stelaża wc, upewnij się, że posiadasz kompletny zestaw narzędzi oraz wszystkie niezbędne elementy do instalacji. Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi dostarczoną razem ze stelażem podtynkowym i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi miejsca montażu. Następnie zdecydować, gdzie ma być stelaż podtynkowy. Upewnij się, że miejsce jest odpowiednio wyprofilowane i solidne, aby utrzymać ciężar toalety. Zwróć uwagę na wysokość montażu, aby zapewnić wygodę korzystania z toalety.

W zależności od modelu stelaża, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Montaż zazwyczaj zaczyna się od zamocowania stelaża na ścianie za pomocą odpowiednich śrub i kołków. Upewnij się, że stelaż jest równo i stabilnie zamocowany. Następnie zainstaluj spłuczkę podtynkową, zgodnie z instrukcją producenta. Podłącz rurę wodną do spłuczki i sprawdź szczelność połączeń. Upewnij się, że mechanizm spłukiwania działa prawidłowo i płynnie. Po zamontowaniu stelaża i spłuczki podtynkowej, można przystąpić do montażu toalety. Upewnij się, że toaleta jest odpowiednio wyprofilowana i pasuje do stelaża. Po zakończeniu montażu, przeprowadź testy, aby upewnić się, że stelaż podtynkowy i toaleta działają poprawnie. Sprawdź szczelność spłuczki, płynność spłukiwania oraz stabilność toalety. Następnie dokonaj wykończenia łazienki, takiego jak montaż panelu przedniego lub dekoracyjnego, aby ukryć stelaż. Warto zapoznać się nie tylko z instrukcją montażową, ale także z filmikami jak zamontować i obudować stelaż.

montaż stelaża

Stelaż podtynkowy – zalety

Stelaże podtynkowe do toalety cieszą się obecnie ogeromną popularnością. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla małych łazienek, ale także dla nowoczesnych i funkcjonalnych wnętrz. Zestawy podtynkowe posiadają tylko dwa elementy zewnętrzne, którymi jest miska WC oraz przycisk. Splukcza, podłączenia oraz sam stelaż schowane są w ścianie. Dzięki temu rozwiązaniu można znacznie zaoszczędzić miejsce, sprawić, że wygląda przestronnie. Poza tym dzięki temu, że w przypadku zabudowanych zestawów podtynkowych miska jest podwieszana, widoczna jest podłoga pod nią. Przestrzeń dzięki temu wygląda lżej oraz przestronnej. Jest to też rozwiązanie praktyczne, ponieważ z łatwością można uporządkować podłogę. Atutem jest też to, że w przypadku wiszących toalet nie ma miejsca styku z podłogą, gdzie zazwyczaj zbiera się brud.

Stelaże podtynkowe WC dzielą się na kilka rodzajów. Dobierane są przede wszystkim do rodzaju zabudowy i z tego względu wyróżniamy stelaż do zabudowy lekkiej (suchej) oraz stelaże do zabudowy ciężkiej (mokrej). Zabudowa stelaża w przypadku zabudowy lekkiej zazwyczaj wykonana jest z płyt gipsowo-kartonowych. W przypadku zabudowy ciężkiej są to ściany murowane. Montaż w zależności od rodzaju stelaża znacznie różni się od siebie. Na stelażach montowane są nie tylko miski ustępowe, ale także bidety czy umywalki. Wybierając je warto pamiętać, by ceramika sanitarna pasowała do siebie pod kątem koloru, odcienia bieli, a także i kształtu i ogólnej estetyki.

*artykuł zewnętrzny