Strój na WF dla dziewczynki i chłopca – jak go skompletować?

Strój na WF dla dziewczynki i chłopca – jak go skompletować?

Strój na WF to obowiązkowy element szkolnej wyprawki. Warto zadbać o to, by był nie tylko komfortowy, ale też ładnie się prezentował. Strój na WF niezgodny z gustem ucznia, może go zniechęcić do aktywności fizycznej. Zatem – jak skompletować strój na WF dla dziewczynki, a jak dla chłopca?

strój na wf dla dziewczynki i chłopca

Strój na WF dla chłopca i dziewczynki – szkolne wymagania

W przypadku większości szkół istnieje dowolność w doborze stroju na WF. Ważne jest tylko to, żeby uczeń miał koszulkę, spodenki i obuwie sportowe na zmianę. Czasem jednak może się zdarzyć, że szkoła zdecyduje, że uczniowie mają mieć całe stroje lub jeden element w jednolitym kolorze. Wtedy trzeba zaopatrzyć dziecko w zestaw zgodny z wymogami placówki.

Idealny strój na WF – czyli jaki?

Niezależnie od tego, czy kompletujemy dziewczęcy strój na WF, czy też szukamy stroju na WF dla chłopca, warto trzymać się kilku zasad.

  • Po pierwsze: materiał. Strój na WF powinien być wykonany z oddychających materiałów, by zapewnić komfort podczas wykonywania ćwiczeń.
  • Po drugie: krój. Lepszym wyborem od obcisłego T-shirtu będzie luźna koszulka, która nie krępuje ruchów. Co do spodenek, powinny być dopasowane w pasie, by nie spadały podczas aktywności.
  • Po trzecie: uniwersalność. Warto zabezpieczyć dziecko na wypadek zajęć na zewnątrz. Oprócz koszulki i spodenek, warto kupić dziecku bluzę na WF i długie dresy.

Komplet na WF dla dziewczynki

Jaki dziewczęcy strój na WF będzie najlepszy? Jeśli chodzi o górę, to będzie to koszulka o luźnym kroju. W przypadku dołu, panuje większa dowolność. Dziewczynki mogą chodzić na WF w krótkich spodenkach, dresach lub legginsach. Ostateczny wybór zależy od indywidualnych upodobań. Trzeba też pamiętać o zaopatrzeniu dziecka na wypadek zajęć na zewnątrz w chłodniejszy dzień. Na tę okoliczność przyda się bluza i długie dresy lub legginsy. Zajęcia z WF-u odbywają się kilka razy w tygodniu, dlatego dobrym pomysłem jest zakup wielopaków ubrań (można je dostać np. w sklepie Mokida https://mokida.com/ )Wielopaki to dobre zabezpieczenie na wypadek np. zabrudzenia stroju.

Strój na WF dla chłopca

Idealny komplet na WF dla chłopca to T-shirt o luźnym kroju i krótkie spodenki ze ściągaczem w pasie. Tak samo, jak w przypadku kompletu na WF dla dziewczynki, tak w przypadku stroju na WF dla chłopców, trzeba zadbać o ubrania, które przydadzą się podczas aktywności na zewnątrz. W przypadku chłopców sprawdzi się rozpinana bluza z kapturem i długie spodnie dresowe, najlepiej ze ściągaczem w pasie, by można je było łatwo dopasować do sylwetki.

Strój na WF – o czym jeszcze warto pamiętać?

Niezależnie od tego, czy szukamy stroju na WF dla dziewczynki, czy dla chłopca, musimy pamiętać o odpowiednich dodatkach. Co warto kupić poza koszulką i spodenkami?

  • Obuwie sportowe

Przyjęło się, że obuwie na WF powinno być typowo sportowe, najlepiej z białą podeszwą, która nie będzie brudzić podłóg. Warto wybrać model, który dobrze poradzi sobie z amortyzacją wstrząsów i zapewni stabilizację podczas dynamicznych ćwiczeń. Kluczowe jest przy tym dobranie odpowiedniego rozmiaru obuwia – nie może być ani za ciasne, ani zbyt luźne.

  • Skarpetki

Skarpetki na WF powinny być przewiewne i miękkie. Dobrym rozwiązaniem będą skarpetki bawełniane z niewielką domieszką elastanu. Takie modele będą idealnie przylegać do stóp i nie będą zsuwać się podczas ćwiczeń.

Oprócz obuwia sportowego i skarpetek, warto pomyśleć o dodatkowych gadżetach, takich jak np. worek i bidon. Worek to dobry sposób na spakowanie obuwia na WF, ale też całego stroju. Dzięki workowi, dziecko będzie miało cały strój pod ręką i żaden element kompletu nigdzie się nie zawieruszy. Dobrze, żeby dziecko miało przy sobie coś do picia, by ugasić pragnienie po intensywnych ćwiczeniach. Do tego przyda się bidon, do którego można nalać wodę lub inny płyn dla dziecka.

*artykuł sponsorowany