Jak udekorować salę na baby shower? Dekoracje i pomysły!

Jak udekorować salę na baby shower? Dekoracje i pomysły!

Zbliżający się poród to ogrom emocji – ekscytacja miesza się ze wzruszeniem i zniecierpliwieniem. To wtedy też pojawiają się wątpliwości – czy rodzic odpowiednio przygotował się na przyjęcie potomka? Aby rozwiać uczucie niepokoju, rodzice często decydują się na przyjęcie w typie baby shower. Jego charakter, dekoracje i przystawki bazują na dziecięcych motywach – różowych, gdy rodzice oczekują córki i niebieskich – gdy ma urodzić się syn.

baby shower

Jeśli planujesz przyjęcie, w którym świętować będziesz przyszłą rolę rodzica, zapoznaj się z naszymi inspiracjami i pomysłami na niezapomniane i wyjątkowe dekoracje na urodziny!

Czym jest baby shower?

Baby shower – zwyczaj pochodzący zza oceanu – stopniowo zyskuje na popularności również w Europie. „Baby” to wskazanie, że przyszły rodzic świętuje koniec 9-miesięcznej przygody. „Shower” – czyli prysznic z języka angielskiego – ma symbolizować obsypywanie rodziców prezentami.

Zasada przyjęcia jest prosta: podczas wspólnego obiadu goście przynoszą przyszłej mamie upominki, które mogą okazać się przydatne zarówno w szpitalu, jak i w pierwszych tygodniach życia. Wśród najczęściej pojawiających się prezentów są kołyski, kosze z pieluszkami, zapas śpioszków, koce lub książki edukacyjne. Sam zwyczaj ma na celu zebrać wspólnych przyjaciół i rodzinę w jedno miejsce, tak, aby świętować zbliżający się dzień porodu. Najczęściej więc organizuje się go na około miesiąc przed planowanym terminem.

Na baby shower, oprócz prezentów, królują tematyczne dekoracje i drobne przekąski – tj. muffinki, bezalkoholowe drinki, sałatki owocowe i koreczki. Oprócz rozmów często organizowane są quizy i zabawy, w których główną rolę odgrywa przyszła Mama. Kulminacyjnym momentem, oprócz prezentów, jest toast i wspólne obstawanie rzeczywistego terminu porodu. Ten kto będzie najbliżej – wygrywa!

Dekoracje z okazji baby shower

Jeśli wizja przyjęcia z okazji narodzin maluszka wydaje Ci się wyjątkowa – przygotowaliśmy dla ciebie kilka dekoracyjnych wskazówek.

Zasada głosi, że wszystkie dodatki i akcenty mają nawiązywać do płci przyszłego potomka. Bardzo często więc króluje odcień różowy lub niebieski, który następnie łączy się ze srebrem lub pastelami.

Dekoracje baby shower to m.in.:

  • Balony z inicjałami bobasa lub z cyfrą, symbolizującą miesiąc i dzień urodzin,
  • Girlandy w groszki lub kwiatki, które rozwiesza się nad sufitem lub wokół ościeżnicy okiennej,
  • Pikery, które wbija się w babeczki lub przygotowywane koreczki,
  • Papierowe talerzyki lub plastikowe kubeczki, które łatwo posprzątać po wielogodzinnej imprezie,
  • Confetti, które rozsypuje się na stole,
  • Kolorowe słomki, które ozdabiają bezalkoholowe drinki,
  • Balony w kształcie smoczka, wózka lub pieluszek – popularne są także balony z napisami, zapowiadającymi płeć dziecka (np. It’s a boy!)
  • Kurtyny imprezowe, którymi odgrodzisz wejście do kuchni lub przedpokoju,
  • Obrus – najlepiej biały, z drobnymi aplikacjami, które przepięknie skomponują się z wazonem z kwiatami lub stoikiem ze świeczkami.

Wszystko to uzupełnić mogą banie ze świeżą wodą z owocami, patery z ciastem, a także miski ze świeżymi owocami. Nie zapomnij o kwiatach i makramach na ścianie, które dodadzą wnętrzu lekkości i subtelności. Ten dzień otoczony jest wyłącznie pozytywnymi emocjami – dekoracje więc nie powinny przytłoczyć wnętrza, w którym docelowo odbędzie się „dziecięce przyjęcie”. Więcej inspiracji i pomysłów na udekorowanie sali znajdziesz w sklepie MojeParty.pl.

*artykuł zewnętrzny