Planery – co warto o nich wiedzieć?

Planery – co warto o nich wiedzieć?

Życie rodzica nie zawsze jest usłane różami. Ten fakt jest szczególnie odczuwalny w kwestii planowania codziennych obowiązków i terminów związanych z dzieckiem. Wystarczy dorzucić jeszcze natłok spraw w pracy i liczne zobowiązania towarzyskie by uzyskać to, czego większość szczerze nienawidzi – chaos. Na szczęście skuteczne planowanie nie jest wcale trudne i wymaga odrobiny samozaparcia oraz wykorzystania odpowiedniego narzędzia – planera. Z nim nie tylko można uniknąć sporo stresu, ale wygospodarować dla siebie nawet nieco więcej wolnego czasu. Gdy ma się tak dużo na głowie, planer to prawdziwa deska ratunkowa by nie utonąć w natłoku obowiązków! Oto garść informacji na ich temat!

planery

Planowanie w trudnych czasach

Współczesne zabiegane czasy wymagają łączeniu wielu sfer życia: zawodowej, rodzicielskiej, towarzyskiej i związanej z rozwojem osobistym i pasjami. Ich godzenie wymaga często mistrzowskiego planowania, a i tak nie zawsze się udaje. Niewiele osób jest w stanie pomieścić to wszystko jedynie w głowie i większość prowadzi notatki, zerka do kalendarza lub robi osobiste rozkłady zajęć – wersji tradycyjnej i coraz częściej elektronicznej. Chociaż wszystkie te metody mogą być użyteczne, to mają wspólne wady: wymagają stałego monitorowania, noszenia ze sobą i są raczej skupione na jednej funkcji np. terminach.

Wszystkie plany w jednym miejscu

Rozwiązaniem, które zyskuje na popularności i nie posiada tych wad są planery, czyli specyficzne połączenie terminarza, kalendarza, notesu i check-listy. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Są zawieszone na ścianie lub lodówce, w najczęściej uczęszczanym miejscu i można łatwo przywyknąć do zerkania nań w każdej wolnej chwili. Schemat tygodniowy lub miesięczny można bez problemu personalizować do swoich potrzeb, zaznaczać ważne kwestie za pomocą magnetycznych lub naklejanych elementów graficznych i tworzyć ciekawe kompozycje ułatwiające zapamiętanie na przykład planu dnia. W związku z tym używanie planerów staje się przyjemnym nawykiem, który przy okazji pomaga w organizacji.

planery domowe

Jak wybrać planer dla siebie?

Chociaż planery są uniwersalnym narzędziem organizującym czas, różnią się one zastosowaniem i są tworzone dla różnych użytkowników. Na pewno główną grupą, którą zainteresują planery będą rodzice. Wiek dziecka nie ma tutaj aż takiego znaczenia, gdyż niemal zawsze znajdzie się coś wartego odnotowania i zapamiętania. Planer z tygodniami lub miesiącami zmieścić to wszystko, a jego uzupełnianie może stać się ciekawą i pożyteczną rodzinną tradycją! Oczywiście milusińscy również mogą otrzymać dedykowane im planery, które dzięki atrakcyjnym grafikom i możliwościom własnoręcznej modyfikacji staną się ich oczkiem w głowie. Planery dla przedszkolaków jak i starszych dzieci są bardzo łatwe w obsłudze i nauczą ważnej umiejętności organizacji czasu. Zastąpią też typowy plan lekcji, gdyż pozwalają na umieszczenie większej ilości, także pozaszkolnych, planów. Jak widać cała rodzina zyskuje na wspólnym planowaniu czasu. Dobra organizacja pozwala spędzać więcej czasu razem i unikać nieporozumień co do harmonogramu każdego członka rodziny. Nie pozostaje nic innego, niż udać się na stronę planu.pl i zamówić odpowiedni model: przeznaczony na lodówkę lub ścianę i w dobranej do wolnej przestrzeni wielkości. Dodatkowe gadżety jak magnesy, markery i ramki urozmaicą zabawę. To znaczy planowanie ważnych obowiązków! Planery z planu.pl to najprostszy sposób na porządek w rodzinnym harmonogramie!

*artykuł zewnętrzny