Meble dla dzieci – jakie muszą się znaleźć w wyprawce?

Meble dla dzieci – jakie muszą się znaleźć w wyprawce?

Kompletując wyprawkę dziecięcą, zwykle największą uwagę przykłada się do zebrania wszystkich niezbędnych ubranek, przygotowania odpowiednich kosmetyków, czy wyboru modelu wózka. Tymczasem pojawienie się w rodzinie dziecka to także konieczność zakupu nowych mebli, z których będzie korzystał maluch. Jakie meble są niezbędne? Oto krótka lista.

meble dla dzieci

Łóżeczko i przewijak

Łóżeczko dziecięce to najważniejszy mebel w pokoju malucha. Najbardziej popularne modele to klasyczne łóżeczka ze szczebelkami chroniącymi śpiące dziecko przed wypadnięciem. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także łóżeczka dostawne, które dosuwa się do dużego łózka rodziców. Dzięki temu, że dziecko podczas snu znajduje się blisko, z jednej strony śpi spokojniej, z drugiej oszczędza swoim rodzicom nocnych wycieczek do malucha płaczącego w pokoju obok.

Poza tradycyjnymi łóżeczkami, za przydatne akcesoria uważa się także kosze Mojżesza, w których maluchy mogą ucinać sobie drzemki w ciągu dnia, albo łóżeczka turystyczne odpowiednie na wyjazdy.

Kolejna niezbędna rzecz przy małym dziecku to przewijak. Do wyboru są modele przenośne za niewielką cenę lub na stałe montowane do dziecięcego łóżeczka albo komody.

Krzesełko do karmienia

Przez pierwsze miesiące życia, kiedy dziecko powinno jeść jedynie mleko, rzadko korzysta się z krzesełka do karmienia. Z drugiej strony krzesełka Stokke Tripp Trapp to modele wyposażone w wymienne siedzisko, w tym także odpowiednie dla niemowląt, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć. Zamiast tradycyjnego krzesełka, wówczas korzysta się ze specjalnie projektowanych leżaczków.

Wybierając krzesełko do karmienia, warto zwrócić uwagę na jego akcesoria. Wiele modeli przewiduje możliwość montażu podnóżka albo na przykład poduszek, dzięki którym małe dzieci siedzą w nich stabilnie.

Komoda do przechowywania ubrań

Ubrań, w które należy wyposażyć noworodka, jest całkiem sporo. To dlatego już na etapie komplementowania wyprawki warto przemyśleć ich przechowywanie. Najczęstszy wybór to komody z kilkoma szufladami, często malowane na różne kolory i stylizowane na meble dziecięce. Są one wybierane chętniej od szaf głównie ze względu na fakt, że rosnący maluch łatwiej będzie mógł samodzielnie z nich korzystać.

Wśród mebli dziecięcych znaleźć można także kompletów, w tym na przykład szafy, komody i łóżeczka w tym samym stylu. Organizując przechowywanie artykułów w takim zestawie, radzi się, aby do szaf, szczególnie ich najwyższych półek, wkładać rzeczy, którymi nie powinno bawić się dziecko, jak na przykład kosmetyki do pielęgnacji. Na niższych półkach i w szufladach komody zwykle układa się ubrania, aby dziecko z czasem uczyło się samodzielności przy ich wyborze i zakładaniu.

*artykuł zewnętrzny