Parowe urządzenia do sprzątania i czyszczenia

Parowe urządzenia do sprzątania i czyszczenia

Są to urządzenia do których oprócz oczywiście energii elektrycznej potrzebna jest tylko i wyłącznie woda. Nie potrzebne są detergenty i żadne inne środki czyszczące. Zasada działania mopów parowych jest bardzo prosta. Wlana do zbiornika woda podgrzewana jest do temperatury wrzenia. Powstaje para, która skierowana pod odpowiednim ciśnieniem na sprzątaną powierzchnię czyści nie mnie dokładnie niż szeroko reklamowana tak zwana silna chemia.

parowe urządzenia do sprzątania

Jak działają mopy parowe?

Sprzątanie za pomocą pary ma też inne zalety. Sprawdza się świetnie o osób z alergiami na środki chemiczne. Po sprzątaniu parą w pomieszczeniu pozostaje uczucie świeżości zamiast nieprzyjemnego, ostrego zapachu środków chemicznych. Mopy parowe i inne urządzenia wykorzystujące moc pary pod ciśnieniem są tanie w eksploatacji, przyjazne środowisku naturalnemu, a także w stu procentach skuteczne.

Gdzie można kupić mopy parowe?

Najpierw należy się zastanowić jakie będzie główne przeznaczenie urządzenia parowego. Jeśli chodzi o sprzątanie większych powierzchni – podłóg, parkietów czy wykładzin najlepszym wyborem będą mopy parowe marki BISSELL. Można zdecydować się na BISSELL Power Fresh – typowy mop przeznaczony do sprzątania dowolnych powierzchni, wyposażony w końcówki o różnej twardości oraz specjalną skrobaczkę, która pozwoli usunąć szczególnie uporczywe plamy i zaschnięte resztki. Inna możliwość to połączenia mopa parowego z odkurzaczem. Sklep.BISSELL.PL oferuje również małe, proste i niedrogie urządzenia do czyszczenia parą niewielkich powierzchni np. https://sklep.bissell.pl/kategoria-produktu/urzadzenia-parowe/Tego typu myjka parowa kosztuje zaledwie około 200 zł, a doskonale sprawdzi się w codziennych porządkach. Sklep.BISSELL.PL to przedstawicielstwo amerykańskiej marki, wyspecjalizowanej od prawie 200 lat w urządzeniach do sprzątania – począwszy od tych najprostszych, przydatnych w każdym gospodarstwie domowy aż po profesjonalne, przeznaczone do wielkich powierzchni w magazynach, sklepach, obiektach sportowych, hotelowych czy w fabrykach.

Co można sprzątać urządzeniami parowymi?

Mopy parowe można stosować do każdego rodzaju podłogi. Panele, deski podłogowe, płytki terakotowe, wykładziny z tworzyw sztucznych – wszystko podda się czyszczące mocy pary. Oprócz dokładnego sprzątania urządzenia parowe działają jak dezynfekcja usuwając prawie 100% bakterii. Wszelkiego rodzaju myjki parowe doskonale czyszczą mniejsze powierzchnie i trudno dostępne zakamarki. Czyszczą skuteczne fugi między płytkami, a także można je stosować zamiast uciążliwego mycia szyb i luster. Sprzęt wykorzystujący parę jest łatwiejszy i mniej męczący w obsłudze. Oszczędza także miejsce domu zastępując kilka urządzeń jednym i eliminując konieczność przechowywania zapasu środków czyszczących.

*artykuł zewnętrzny