Typowe operacje w klinice chirurgii plastycznej

Typowe operacje w klinice chirurgii plastycznej

Podejście do operacji plastycznych w naszym kraju zmieniło się radykalnie w ostatnich latach. Dziś nikt nie traktuje już tego tematu jako tabu, a coraz więcej osób otwarcie mówi nie tylko o chęci, ale również chwali się wykonaniem rozmaitych operacji plastycznych. Wszak jeżeli medycyna pozwala nam udoskonalać nasze ciało lub też zmieniać jego niedoskonałości, warto korzystać z takiej możliwości. Co ciekawe nie tylko panie, ale również panowie nieco chętniej sięgają po operacje plastyczne.

operacje plastyczne

Operacje plastyczne wśród mężczyzn

Choć szacuje się, że jedynie 5% osób decydujących się na zabiegi plastyczne to panowie, to odsetek ten zaczyna z roku na rok rosnąć, co jest w pewnym sensie bardzo pozytywnym zjawiskiem ukazującym, że nasze społeczeństwo jest bardziej otwarte na nowości, aniżeli dawniej. Najczęściej panowie decydują się na operacje ginekomastii, korekcję nosa, plastykę brzucha czy też liposukcję. Każda dobra klinika chirurgii plastycznej jak Lineacorporis współpracuje ze specjalistami również z zakresu operowania mężczyzn. Odsetek mężczyzn raczej pozostanie na znacznie niższym poziomie, ale budujące jest to, że nikogo nie dziwi już tak bardzo widok mężczyzny w poczekalni w klinice chirurgii plastycznej.

Popularne operacje intymne

O ile temat operacji plastycznych jeszcze pewien czas temu był tabu, o tyle operacje intymne należały do tych, o których nie mówiło się w ogóle. Tymczasem na całym świecie to jedne z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.  Najczęściej wykonywane operacje intymne to plastyka wciągniętych brodawek, powiększanie i zmniejszanie piersi, zmniejszanie brodawek lub ich otoczek, a także operacje warg sromowych, szczególnie w przypadku ich przerostu. Bardzo budujący jest fakt, że w Polsce od pewnego czasu nie stygmatyzuje się już osób wykonujących operacje plastyczne i traktuje się ich decyzje z należytym szacunkiem.

*artykuł zewnętrzny