Zadbaj o zdrowie dziecka dzięki wkładkom ortopedycznym

Zadbaj o zdrowie dziecka dzięki wkładkom ortopedycznym

Dziecko, które intensywnie się rozwija narażone jest na wiele niebezpiecznych zmian chociażby w obrębie kręgosłupa czy też stóp. I to właśnie w fazie wzrostu dziecka decydować się będzie jego stan zdrowia w tych kwestiach w późniejszych latach. Tym większa nasza odpowiedzialność jako rodziców, by zadbać odpowiednio o zdrowie naszej pociechy. Zapewnimy dziecko tym samym poprawny rozwój i uniknięcie wielu schorzeń natury ortopedycznej w przyszłości lub zminimalizowanie ich skutków.

wkładki ortopedyczne

Wkładki ortopedyczne dla dziecka – kiedy warto?

            Przede wszystkim z dzieckiem w okresie jego dynamicznego wzrostu warto co pewien czas udać się do lekarza w celu badań profilaktycznych. Koślawość, szpotawość pięt, płaskostopie czy też martwica kości piętowej to tylko niektóre z typowych schorzeń stóp, z którymi powinniśmy walczyć jako odpowiedzialni rodzice. Wkładki w butach są w stanie również pozytywnie wpływać na skoliozę, która często powstaje właśnie w następstwie nieprawidłowej postawy ciała spowodowanej problemem w obrębie stóp dziecka. Lekarz podejmujący się diagnozy powinien dobrze znać etapy rozwoju, bowiem niektóre niedoskonałości są naturalne na pewnych stadiach rozwoju. Dobry gabinet pediatryczny przeprowadzi rodziców przez cały proces diagnostyki dziecka w bardzo krótkim czasie. W razie konieczności może pojawić się zalecenie zakupienia specjalnych wkładek dla dziecka.

Korygowanie wad za pomocą wkładek – to proste

            Wkładki ortopedyczne dla dzieci to obecnie bardzo prosty sposób na korygowanie niektórych wad wrodzonych i nabytych. Więcej o nich na https://fororto.pl/wkladki-supinujace-dla-dzieci/ Po pogłębionej diagnostyce, w specjalnym gabinecie wykonywane są indywidualnie wkładki dla dziecka pod konkretny problem, z którym przyszliśmy. Mogą być to wkładki redukujące różnicę w długości nóg, wkładki suponujące, a także leczące płaskostopie. Każdy odlew wykonywany jest indywidualnie, dzięki czemu produkt na pewno spełni swoje zadania. Co bardzo ważne, nie powinniśmy nigdy używać wkładek ortopedycznych w celach profilaktycznych. Mimo dobrych intencji jesteśmy w stanie znacznie więcej zaszkodzić naszemu dziecku w ten sposób.

Wybierz wkładki na indywidualne zamówienie

            Wykonanie wkładek na indywidualne zamówienie dla Twojego dziecka to pewność i gwarancja, że dana wkładka będzie niwelowała dokładnie ten problem, z którym zgłosiłeś się do lekarza. Każde ze schorzeń stóp (na przykład płaskostopie) może wstępować u dziecka z różnym nasileniem, czasami nawet różnić się będą stopy między sobą. Właśnie dlatego indywidualne stworzenie wkładek gwarantuje niwelowanie problemu w dokładnie taki sposób, jakiego wymaga fizjonomia Twojego dziecka.

*artykuł zewnętrzny