Wielofunkcyjne wózki dziecięce 2w1

Wielofunkcyjne wózki dziecięce 2w1

Wózki dziecięce 2w1 to najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez rodziców typy wózków dziecięcych. Spełniają one swoją rolę już od samych narodzin dziecka, aż po wiek około 3 lat. Początkowo pełniąc funkcję wózka głębokiego – gondoli, aby następnie przekształcić się w wózek spacerowy. Jeśli więc zależy nam na funkcjonalności, oszczędności miejsca i pieniędzy, będzie to jeden z lepszych wyborów w kompletowaniu wyprawki dla malucha.

Wielofunkcyjne wózki dziecięce 2w1 to typ wózków, który sprawdzi się od razu po narodzinach dziecka. Początkowo pełniąc rolę wózka głębokiego, stanowić będzie dla maluszka bezpieczne miejsce do spania. Wielu świeżo upieczonych rodziców oprócz spacerów, używa również gondoli jako „ruchomego łóżeczka”. Niemowlęta przyzwyczajone do kołysania (pamiętajmy, że przez 9 miesięcy kołysane były przez wody płodowe, w brzuchach swoich mam), czują się o wiele bezpieczniej i spokojniej będąc w wózku, niż w stacjonarnym łóżeczku. Gondole to również doskonałe opcje przemieszczania się z niemowlęciem po mieszkaniu, kiedy mama jest sama w domu, a potrzebuje na chwilę odłożyć dziecko w bliskie i bezpiecznie miejsce. 

Wersja wózka 2w1 pozwala na szybką modyfikację wózka głębokiego w wózek spacerowy. Nie ma jednego, dokładnie określonego wieku dziecka kiedy zaczyna ono siadać. Szacuje się że najczęściej dzieci samodzielnie zaczynają siedzieć od około 6. czy 7. miesiąca życia. Nie wiedząc kiedy dokładnie to nastąpi, jesteśmy przygotowani na wymianę, czyli modyfikację wózka. Dziecko, które potrafi się samodzielnie podnosić, usiąść nie powinno być wożone w wózku głębokim. To zagraża jego życiu ponieważ może z takiego wózka w każdej chwili wypaść. 

W przypadku wózka w wersji spacerowej, siedzisko posiada już odpowiednie zabezpieczenia. Warto przy wyborze konkretnego modelu zwrócić uwagę na pięciopunktowe, regulowane pasy bezpieczeństwa, regulację oparcia, czy podnóżek (często w wersji dodatkowo płatnej w przypadku wózka jedynie spacerowego). Jeśli zamierzamy podróżować z takim wózkiem, należy przyjrzeć się jego wielkości i wadze po złożeniu. Łatwość w obsłudze wózka dziecięcego 2w1 to dodatkowy plus, który doceni każda mama. Często bowiem składanie wózka odbywać się będzie dosłownie jedną ręką, kiedy to za drugą trzymane jest dziecko. Im szybciej i prościej działać będzie taki wózek, tym większy komfort jego użytkowania. 

Wózki dziecięce 2w1 to również wózki z jedną z największych ofert modeli. Jak w tym wszystkim odnaleźć taki, który spełni nasze oczekiwania? Kupując pierwszy wózek, nie mamy zbyt dużego doświadczenia, ani niespecjalnie potrafimy sprecyzować nasze wszystkie potrzeby. Warto więc zwrócić uwagę na kilka podstawowym cech wózka 2w1.

Wielkość

Przede wszystkim będzie to wielkość gondoli oraz wysokość rączki takiego wózka ponieważ różnią się one od siebie rozmiarami. Wyżsi rodzice mogą mieć podejrzenia, że niektóre gondole będą zbyt szybko za małe na ich pociechy. Wyżsi ojcowie mogą narzekać na brak regulacji rączki.

Koła

Kolejnym elementem są koła. Jeśli wózek ma być używany jedynie w mieście to faktycznie koła terenowe, nieco większe od standardowych nie będą nam potrzebne.

Amortyzacja

Amortyzacja, kolejny aspekt który powinniśmy wziąć pod uwagę. Szutry, drogi leśne, łąki – mając w sobie ducha odkrywcy i ciekawość świata, powinniśmy mieć szansę na dojazd do takich miejsc razem z własnym potomstwem.

Kosz

Wielkość kosza pod wózkiem. To często pomijany temat, a w przypadku wózków dziecięcych 2w1 jeden z ważniejszych. Jeśli chodzi o użytkowanie gondoli to zwykle dodatkowa torba na ramię staje się wystarczająca do zabrania wszystkich niezbędnych rzeczy (pieluszki, chusteczki, ubranka, zabawki, często i butelki na mleko, smoczki itd.). W przypadku nieco starszego dziecka, butelki z mlekiem zamieniają się na zabawki. A która z mam w drodze powrotnej z placu zabaw nie planuje jeszcze zakupów? Warto więc aby kosz pod wózkiem pomieścił kilka nadprogramowych rzeczy.

Daszek

Daszek do wózka 2w1 powinien pełnić rolę ochronną zarówno w przypadku gondoli jak i wózka spacerowego. Częściej zasłania on dziecko przed słońcem niż przed deszczem, dlatego warto sprawdzić jakiej jest wielkości.

Wózki dziecięce 2w1 to nie tylko jedna z bardziej funkcjonalnych, ale ekonomicznych opcji zakupu wózka. Pamiętajmy jednak, że taki wózek posłużyć ma nie przez chwilę, a kilka lat. Warto więc wcześniej zastanowić się który z takich wózków spełni jak najwięcej naszych oczekiwań. 

*artykuł zewnętrzny