Kocyki dla dzieci – jak kupować żeby nie żałować?

Kocyki dla dzieci – jak kupować żeby nie żałować?

Lista rzeczy, które powinny znaleźć się w wyprawce dla noworodka jest bardzo długa. Mnóstwo sprzętów trzeba kupić, zrobić albo wypożyczyć. Jednym z najważniejszych elementów wyprawki jest kocyk.

kocyki dla dzieci

Do czego potrzebny jest kocyk?

Kocyki dla dzieci mają bardzo wiele funkcji, które warto wziąć pod uwagę wybierając dla swojej pociechy najlepszy model. Dla najmniejszych dzieci jest to okrycie, które sprawia, że malec nie marznie. Kocyki wykorzystywane są zarówno w domu jak i podczas spacerów. Kiedy malec nieco podrośnie wówczas niejeden kocyk zyskuje kolejne zastosowanie jakim jest ochrona niemowlęcia przed zimną podłogą. Rodzice rozkładają koc, a na nim kładą szkraba. Z wiekiem pojawiają się także inne zastosowania dla kocyków. Dzieci wykorzystują je jako zabawkę albo przytulankę. Zdarza się, że kocyk, który został kupiony jeszcze przed urodzeniem malca towarzyszy mu do późnych lat dzieciństwa a nawet w dorosłym życiu. Dlatego też wybór kocyka dla dziecka jest tak ważny.

Jak powinien wyglądać idealny kocyk?

Przede wszystkim powinien być kolorowy, ładny i miękki. Dobrze byłoby również gdyby był ciepły, bo to cecha bardzo przydatna zwłaszcza w chłodne dni. Kocyk może być ozdobiony wizerunkami postaci z bajek, ale również wszelkiego rodzaju naszywkami czy haftem.

Z czego powinien być zrobiony kocyk dla dziecka?

Sklepowe półki (np. w sklepie https://bamboli.pl ) uginają się pod ciężarem różnorodnych kocyków dla maluchów. Można kupić modele z dłuższym włosem, wykonane z delikatnego polaru czy dzianiny. Do tego dochodzi ogromna ilość kocyków dzierganych, które można kupić w sklepach lub zamówić u znajomej dziewiarki. Niezależnie od rodzaju tkaniny z jakiej został wykonany kocyk warto zwrócić uwagę na włókna, które są podstawą całego wyrobu. Pamiętaj, że kocyki wykonane z naturalnej wełny owczej mogą delikatnie podgryzać i lepiej nie kupować ich dla najmniejszych dzieci. Jeśli koc ma być ciepły postaw na tkaniny i dzianiny wykonane z wełny alpaki lub merynosa. Są one miękkie i ciepłe. Nawet cienkie kocyki sprawiają, że malec z pewnością nie zmarznie. Na cieplejsze dni wspaniałym rozwiązaniem są kocyki wykonane z bawełny. Wprawdzie nie grzeją, ale z pewnością ochronią przed chłodem. Dodatkowo przepuszczają powietrze i wilgoć, co znacznie zmniejsza pocenie się malca. Takie kocyki są idealne na gorące, letnie dni. Warto też zwrócić uwagę na koce wykonane z akrylu. To wprawdzie włókno sztuczne, ale jego niewątpliwą zaletą jest hipoalergiczność. Taki kocyk z pewnością nie podrażni skóry dziecka. Nie spowoduje też wysypki ani innych objawów uczuleniowych. To jednak nie wszystkie rodzaje włókien, z których wykonane są koce dla dzieci. Duża część z dostępnych na rynku modeli wykonana jest z włókien mieszanych. Dzięki połączeniu np. wełny z merynosa i bawełny powstaje ciepły i przewiewny kocyk na wiosenne dni. Akryl dodany do wełny, nawet owczej, nadaje wyrobom miękkość. Wełna w takim połączeniu sprawia, że kocyk jest ciepły a przy tym mięciutki i miły w dotyku.

Kocyk dla dziecka to podstawowy produkt, który powinien znaleźć się w każdej wyprawce dla malucha. Przydaje się zawsze, niezależnie od pory roku. Może być nie tylko ciepłym okryciem ale także najlepszą przytulanką dla Twojej pociechy. Pamiętaj więc, aby wybrać najlepszą możliwą opcję.

*artykuł zewnętrzny