Viga – drewniane, rozwijające zabawki dla dzieci

Viga – drewniane, rozwijające zabawki dla dzieci

Nie da się ukryć, że rynek zabawek jest ogromny. A i czasy się zmieniły i dziś dziecko nie musi się zadowolić szmacianą lalką czy jednym drewnianym samochodzikiem. Jednak, gdy przyjrzymy się tematowi bliżej, okazuje się, że nie każda zabawka warta jest wydawania na nią pieniędzy. Głównym czynnikiem decydującym o wyborze zabawki powinna być jej funkcja w rozwoju dziecka. Dobrze jeśli zabawka nie tylko bawi, ale i uczy, rozwija kreatywność, pobudza do poznawania świata i wspomaga rozwój motoryczny i psychomotoryczny dziecka. Tego typu zabawki poleca producent zabawek Viga.

Co wyróżnia zabawki Viga Toys na rynku produktów dla dzieci?

Marka Viga została zarejestrowana w 2003 roku i w miarę rozwoju firmy, wciąż poszerza asortyment produktów, co pozwala na znalezienie zabawki dla dziecka w różnym wieku. Posiadają one certyfikaty bezpieczeństwa EN71 i ASTM, dzięki czemu są bezpieczne dla każdego malucha. Zrobione są z wysokiej klasy materiałów, co sprawia, że są trwałe nawet przy dość intensywnym użytkowaniu. A co najlepsze (zwłaszcza dla rodziców) mają one zaskakująco przystępne ceny.

Z jakich materiałów wykonane są zabawki marki Viga?

Viga wykorzystuje głównie potencjał drewna i stała się jedną z przodujących firm tworzących zabawki drewniane. Wynika to z faktu, że drewno daje się dowolnie kształtować, jest łatwe w obróbce, by było gładkie, dobrze trzymają się na nim farby, dzięki czemu zabawki mogą być pięknie kolorowe i przyjemne w użytkowaniu. A przy tym drewno jest materiałem solidnym i trwałym, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wybierając zabawki drewniane Viga Twoje dziecko będzie mogło się nimi naprawdę długo cieszyć. Nie będzie im straszne rzucanie, obijanie się z innymi zabawkami czy o podłogę, ani zamoczenie czy zabrudzenie.
Firma Viga oferuje też zabawki z elementami plastikowymi. Te są podobnej jakości, ale zdecydowanie lżejsze niż drewniane, co może być decydującym atrybutem przy wyborze zabawek dla maluszków.

Jakie rodzaje zabawek poleca marka Viga?

Asortyment producenta zabawek Viga jest naprawdę szeroki i na przestrzeni lat wciąż się poszerza

1.Klocki drewniane

Już w tej klasycznej kategorii producent zabawek Viga zadbał o różnorodność. Możesz znaleźć najprostsze klocki o różnych kształtach dla dzieci najmłodszych, do budowania wież, domków i innych konstrukcji, ale także różne zestawy klocków z rysunkami, liczbami, literkami czy symbolami, których dziecko będzie mogło się uczyć podczas zabawy. Zatem już w tej kategorii możesz znaleźć coś zarówno do zabaw kształtujących motorykę dziecka, jak i do zabaw edukacyjnych

2.Puzzle i układanki

Producent Viga zadbał o to, by i w tej kategorii zabawki były jakościowe, trwałe i rozwojowe. W zależności od wieku dziecka możesz zakupić puzzle podzielone na kilka bądź kilkadziesiąt elementów. W ofercie znajdziesz zarówno obrazki przedstawiające zwierzęta czy pojazdy, ale także krajobrazy czy maszyny. Puzzle Viga mają formę elementów układanych na podkładce drewnianej, bądź też formę kostek logicznych, czyli sześcianów, z których da się ułożyć sześć odrębnych obrazków.

3.Figurki, zestawy, akcesoria

W tej kategorii znaleźć możesz różnego rodzaju drewniane figurki, pojazdy (np. policja, straż pożarna itp.), chodziki z klockami i wózeczki dla lalek, czy też zabawki logiczno-manualne, które można dostosować zarówno do młodszych, jak i starszych dzieci. Wśród akcesoriów możesz znaleźć także na przykład drewniane artykuły spożywcze, mebelki kuchenne, kuchenki, czy też różne zestawy tematyczne np. „mały lekarz” itp. W tej kategorii wyróżnić można również gry zręcznościowe takie jak kręgle czy labirynt.

4.Zabawki logiczne i edukacyjne

W tej kategorii firma Viga poleca zabawki dedykowane starszym dzieciom i są to między innymi: liczydła, tangramy, układanki z cyframi, plansze z literami, czy też kalendarze magnetyczne, sześciany edukacyjne, magnetyczne literki lub sensoryczna tablica do nauki alfabetu itp.

Jak widać asortyment firmy Viga jest niezwykle bogaty. Każda z zabawek wykonana jest naprawdę solidnie i z dbałością zarówno o walory estetyczne jak i bezpieczeństwo dziecka. Zatem jeśli szukasz czegoś dla Swojego dziecka, bądź też dla kogoś w prezencie warto przyjrzeć się produktom marki Viga dostępnym na stronie https://maludas.pl/viga.

Za wsparcie merytoryczne podczas pisania tego artykułu dziękujemy właścicielom bloga sklep-toys.pl, gdzie znajduje się wiele porad dla świeżo upieczonych rodziców, w tym jak różowy szum wpływa na sen dziecka.

*artykuł zewnętrzny