Szare krzesło w Top 10 kultowych mebli!

Szare krzesło w Top 10 kultowych mebli!

Wśród pierwotnych pomysłów na wnętrze minimalistyczne dominowały delikatna biel oraz nieco odważniejsza, aczkolwiek nadal uniwersalna czerń. Z czasem chęć urozmaicenia aranżacji doprowadziła do chęci zmiany kolorów na szarość. I tak szafy czy stoły przybrały kolory od platyny aż po antracyt. Ewolucja nie minęła także krzeseł i foteli. Ten trend trwa do chwili obecnej, gdyż szarość wbrew pozorom taka nudna nie jest.

Nie zawsze black&white!


Oczywiście nie ulega wątpliwości, iż szarość należy do gamy kolorów ”bezpiecznych”, do których z łatwością można dobrać dodatki w nieco intensywniejszych barwach. Z tego tez powodu fotel ustawiony w centralnej części pokoju lub zestaw krzeseł w jadalni mogą być modnym elementem wnętrza samym w sobie albo stanowić akcent nieco uspokajający ekspresywne wnętrze.
Szarość daje pole do popisu nie tylko tam, gdzie rozstrzyga się kwestia barw. Popiel czy srebro pozwalają na eksperymenty także z formą, wobec czego z łatwością odnaleźć można krzesło szare dedykowane potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Rynek dysponuje krzesłami z klasycznymi oparciami (zabudowanymi lub nie), jak również takimi z oparciami abstrakcyjnie wygiętymi. Nóżki bywają dwie, cztery, a nawet jedna, które rozpoczynają się w różnych miejscach pod siedziskiem lub gromadzą w jednym tylko punkcie. Nie brakuje krzeseł tapicerowanych oraz pozbawionych dodatkowych elementów, które bazują na maksymalnej prostocie.

Szare krzesło – dodatek uniwersalny?


Szare krzesła tego typu, wspaniale poczują się we wnętrzach skandynawskich, loftowych, rustykalnych, gdzie wpiszą się w standardy kolorystyczne oparte na stonowanych barwach oraz prostych kształtach. Wybór krzesła do pomieszczenia minimalistycznego oparty być powinien na szarości, której towarzyszą cienkie i wysokie nogi oraz występują tu kojarzące się naturalnym pochodzeniem surowce: drewno czy metal.

Wnętrze tradycyjne, w którym nie brakuje barw, preferuje krzesła z większą ilością miękkich elementów. Wygodne siedzisko i bardziej zabudowane oparcie czy mocniej zaakcentowane nogi. Tutaj krzesło to jeden z wielu elementów, dlatego przy zakupie należy zasugerować się obecnym designem wnętrza, tj. czy bardziej sprawdzą się charakterystyczne krzesła, które to dopełnią całości aranżacji, czy też może lepiej postawić na nieco większą prostotę, gdyż mebel, jakim jest krzesło, powinien nie narzucać w tym przypadku swojej obecności.

Nie zrób się na szaro!

Wybór krzesła w kolorze szarym to coś więcej niż mogłoby się wydawać. Szary niejedno ma imię, co udowadnia choćby na przykładzie najpopularniejszego mebla. Selekcja idealnego szarego krzesła to zatem przedsięwzięcie, które rozpocząć warto jeszcze przed przeglądaniem ofert, aby spełniło oczekiwania w możliwie najlepszy sposób. Ten pozornie bezpieczny kolor może bowiem idealnie wpasować się w pożądane wnętrze, jak i zaburzyć harmonię tam panującą.

*artykuł zewnętrzny