Te kolory kuchni dla dzieci będą dobrze grać z wystrojem każdego mieszkania

Te kolory kuchni dla dzieci będą dobrze grać z wystrojem każdego mieszkania

Wybierając zabawki dla dziecka, kierujemy się nie tylko walorami edukacyjnymi i ich funkcjonalnością, ale również estetyką. Warto szukać modeli, które nie będą zaburzać aranżacji wnętrz w Twoim domu.

kolory kuchni dla dzieci

Każdy opiekun na pierwszym miejscu stawia dobro dziecka i jego radość. Tym również kieruje się przy doborze zabawek, które powinny zapewniać maluchowi rozrywkę, a jednocześnie stymulować jego rozwój. Jednak to nie wszystkie motywacje, które przyświecają naszym wyborom. Estetyka jest równie ważna – z kilku względów. Po pierwsze – zmysł estetyczny malucha kształtuje się od najmłodszych lat. Otaczanie go starannym designem i wysmakowanymi wizualnie przedmiotami niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości. Ponadto, gdy dziecko przychodzi na świat, morze zabawek zazwyczaj staje się naturalnym krajobrazem ich życia. Możliwość wyboru takich, które współgrają z ich wnętrzami, często daje opiekunom sporo satysfakcji.

kuchnia zabawka picollo
Kuchnia zabawka Picollo

Nie oszukujmy się – większość zabawek dostępnych w sklepach ma dość agresywne kolory i formy. Dzieci lubią estetykę oddziałującą na zmysły i wyobraźnia – feeria barw stymuluje ich kreatywność. Jednak często propozycje producentów nie są zbyt wysmakowane estetycznie. Na szczęście, istnieją sklepy internetowe, którym leży na sercu również zadowolenie rodziców, przykładem może być  sklep Dollo oferujący kuchnie dla dzieci wykonanane z drewna. Ten materiał, jeszcze nie tak dawno temu najczęściej wybierany przez producentów zabawek, na kilka dekad został zastąpiony plastikiem. Dzisiaj chętnie do niego powracamy. Drewno to materiał, który stanowi znakomitą alternatywę dla plastiku ze względu na swoją ekologiczność i wytrzymałość. Jego obróbka również jest dość nieskomplikowana i pozwala na wyrób nawet najbardziej misternych form.

Na rynku można znaleźć szeroki przekrój kuchni dla dzieci wykonanych z drewna. Wszystkie są odpowiednio malowane i lakierowane, aby poprawić estetykę efektu. Możesz jednak wybrać model, który znakomicie wpasuje się w aranżacje minimalistyczne. Tak, takie kuchnie dla dzieci istnieją! Wystarczy, że zajrzysz do sklepu internetowego Dollo, dystrybuującego wyłącznie kuchnie wykonane z drewna. Niektóre dostępne tam modele imitują nowoczesne kuchnie w taki sposób, że trudno będzie odróżnić tę zabawkową od prawdziwej!

kuchnia dla dzieci
Minimalistyczna kuchnia dla dzieci Picollo

Kuchnia zabawka dla dzieci – drewniana czy plastikowa?

W przypadku kuchni dla dzieci, bezpieczeństwo użytkowania i trwałość powinny być najważniejszymi kryteriami determinującymi zakup. Plastik jest znacznie tańszy, ale niestety nie zapewnia tego poziomu bezpieczeństwa, co drewno. Znacznie łatwiej pęka, kruszy się i topi. Drewno z kolei bardzo trudno będzie maluchowi złamać czy naruszyć jego strukturę w jakikolwiek sposób. To materiał, który cechuje się dużą wytrzymałością. Nie zapominajmy również o estetyce! Drewniane kuchnie zabawkowe dla dzieci po prostu wspaniale się prezentują. Niezależnie od tego, czy wybierzesz model monochromatyczny, czy kolorowy, zwróć uwagę na wykończenie. Jest ważne, ponieważ determinuje nie tylko bezpieczeństwo malucha, ale również estetykę całego zestawu.

Wybór kuchni plastikowej również może okazać się trafionym, jeśli zależy Ci na budżetowej zabawce. Jednak jeśli jakość i estetyka stoją na pierwszym miejscu, trudno o lepszą decyzję, niż zakup kuchni drewnianej! Znajdziesz je w różnych wariantach – od rozbudowanych po mini.

*artykuł zewnetrzny