Plakaty z miastami – 4 pomysły na efektowną ozdobę wnętrza

Plakaty z miastami – 4 pomysły na efektowną ozdobę wnętrza

Londyn, Nowy York, Paryż, Tokio – w każdej z tych metropolii znajdziemy coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. A gdyby tak każdą z nich cieszyć się każdego dnia i to nie ruszając się z domu? Wystarczy, że na naszej ścianie pojawi się efektowny plakat. Miasto naszych marzeń ozdobi salon, sypialnię, a nawet łazienkę. Będzie spektakularnie, bo wyjątkowe propozycje przygotował dla nas ekspert z Myloview.pl.

plakaty z miastami

W każdym mieście, tak jak i w każdym domu czy mieszkaniu, panuje zupełnie inna atmosfera. Wpływa na to nie tylko architektura, bo ta może być podobna w wielu nowoczesnych metropoliach, ale też historia danego miasta, ludzie, którzy je zamieszkują, a także pogoda typowa dla danego miejsca. Właśnie dlatego nowoczesna metropolia może ozdobić wystrój w duchu retro, a zabytek starożytnego świata zagościć w industrialnej stylizacji. Wystarczy, że otworzymy się na nietypowe rozwiązania i na dobrze nam znane miasta spojrzymy w nowy sposób! – powiedział nam specjalista od aranżacji wnętrz.  

Czas więc na podróż po słynnych zakątkach świata. Usiądźmy wygodnie i przygotujmy się na ozdoby z zachwycającymi miastami.

Miasto oglądane z lotu ptaka

plakaty miasta

Zaczniemy od wizerunków nowoczesnych miast, które mogą nam przyjść do głowy jako pierwsze. Sięgające chmur wieżowce Nowego Jorku czy Tokio z pewnością będą pasować jak ulał do współczesnego wystroju – do minimalistycznej bądź industrialnej stylizacji. Okazuje się jednak, że widziane z lotu ptaka drapacze chmur wpasują się także w przestrzeń urządzoną w duchu retro. Jak to możliwe?

Wystarczy, że na naszej ścianie pojawi się utrzymany w ciepłej kolorystyce plakat. Miasto, nawet to nowoczesne zbudowane ze stali i szkła, nabierze zupełnie innej jakości, gdy zostanie oświetlone promieniami zachodzącego słońca. Tonacja takiego zdjęcia sprawia, że będzie się ono zachwycająco prezentować w towarzystwie mebli z lat 50., 60. czy 70. – wyjaśnił nam ekspert.

Świetny efekt zyskamy, gdy taki plakat oprawimy w drewnianą, a nie metalową ramę, bo w ten sposób przełamiemy nowoczesny widok miasta, lepiej dopasowując go do wystroju retro. Zawieśmy ścienną dekorację nad kanapą w salonie albo nad komodą w przedpokoju, jeśli chcemy, by nasze mieszkanie już od progu dobrze się prezentowało.      

Czarno-biały dyptyk na ścianie

wystrój wnętrz plakaty
https://myloview.pl/plakaty/

Jeden plakat to może być za mało, jeśli chcemy poczuć klimat danej metropolii w swoim mieszkaniu. Nie ograniczajmy się więc do zaledwie jednego wzoru, lecz wybierzmy dwa przedstawienia, które pozwolą nam spojrzeć nieco szerzej na dane miejsce. Dyptyk to idealne rozwiązanie, bo pozwala stworzyć ciekawą kompozycję, a do jej ekspozycji wcale nie potrzebujemy dużego metrażu. Czym musimy się kierować, by taki miejski duet dobrze się prezentował? Wybierzmy jedną estetykę, którą będą się odznaczać wzory. Czarno-biały, nowoczesny w wyrazie rysunek to znakomity przykład efektownej i uniwersalnej ozdoby. Może to być panoramiczne przedstawienie Paryża i Wieży Eiffla, nowego Jorku i Statuy Wolności, Berlina i Wieży Telewizyjnej – propozycji jest naprawdę mnóstwo.

Taka kompozycja ma tę zaletę, że sprawdzi się nie tylko w salonie i sypialni, ale także w pokoju nastolatka lub w domowym biurze. Jeśli pracujemy zdalnie, pokój, który przekształciliśmy w miejsce pracy, powinien się dobrze prezentować, bo to nam stworzy świetne warunki do wykonywania swoich obowiązków. Czarno-biały dyptyk to mój faworyt tutaj. – powiedział nam ekspert z Myloview.    

Metropolia uchwycona po zmroku

miasta na plakatach

Po zmroku świat odsłania całkiem nowe oblicze, dlatego wśród propozycji zebranych przez eksperta musiały się pojawić nocne plakaty. Miasta nocą nie skrywają się w ciemnościach, lecz rozświetlają ulicznymi lampami, reflektorami samochodów oraz oknami biurowców i mieszkań. W ten sposób gęsty granat zmierzchu kontrastuje z jasnymi punkcikami, tworząc wyjątkowej urody kolaż. Zobaczmy, jaką propozycję tym razem ma dla nas specjalista:

Jeśli w dużych miastach kochamy właśnie to, że nigdy nie śpią i tętnią życiem o każdej porze dnia i nocy, z pewnością spodoba nam się plakat z fotografią wykonaną na długim czasie naświetlania. Co jest tak wyjątkowego w takim przedstawieniu? To, że na nieruchomym zdjęciu utrwalony zostaje ruch. Najlepiej widać to na przykładzie ulicy biegnącej przez miasto. Na takim zdjęciu światła samochodów zamieniają się w długie, jasne smugi. Dzięki temu pozornie statyczna kompozycja nabiera dynamicznego charakteru. Jeśli do tej pory w naszym pokoju brakowało życia, taki wzór będzie idealnym uzupełnieniem przestrzeni.  

Stare i nowe, czyli efektowny miszmasz

plakat miasto

Ekspert zaproponował nam wcześniej rozwiązanie, w którym wizerunki nowoczesnych wieżowców wprowadziliśmy do wystroju w duchu retro. A gdyby teraz pójść w przeciwnym kierunki i do nowoczesnej stylizacji mieszkania wprowadzić starodawny zabytek? Okazuje się, że i taki pomysł zasługuje na uwagę:

W świecie aranżacji wnętrz dużym uznaniem niezależnie od trendów cieszą się odważne rozwiązania i niebanalne zestawienia. Właśnie dlatego chciałbym zaproponować, by industrialny wystrój przełamać starożytnym lub średniowiecznym budynkiem. W jaki sposób? Wystarczy czarno-biały plakat z wizerunkiem miasta, gdzie na pierwszym planie znajdzie się wspomniany przeze mnie zabytek. Doskonałym przykładem może być rzymskie Koloseum lub jedna z paryskich gotyckich katedr. Surowa kolorystyka zdjęcia będzie się zachwycająco komponować z betonowymi powierzchniami ścian lub podłogi.     

A skoro mowa o łączeniu przeciwieństw, na uwagę zasługują także plakaty w duchu retro przedstawiające miasta na barwnych grafikach, które zawiesimy w nowoczesnych wnętrzach. Zestawienie minimalizmu z kolorowym wzorem inspirowanym latami 60. lub 70. pozwoli nam wyczarować piękną, eklektyczną przestrzeń.

Które miasto warto zaprosić pod swój dach? A może nie warto się ograniczać i lepiej sięgnąć po kilka wzorów – inny do salonu, sypialni i przedpokoju? Zainspirujmy się pomysłami eksperta z Myloview.pl i odmieńmy swój dotychczasowy wystrój za pomocą miejskich plakatów. 

*artykuł zewnętrzny