Fototapeta z chmurami – przepis na niebiański wystrój mieszkania

Fototapeta z chmurami – przepis na niebiański wystrój mieszkania

Błękitne niebo i przepływające po nim białe obłoki to widok, który koi i uspokaja. Jeśli chcielibyśmy się nim cieszyć codziennie, pomoże nam w tym zjawiskowa fototapeta. Chmury nie tylko wprowadzą naturę do naszego wnętrza, ale sprawią też, że aranżacja nabierze lekkości.

fototapeta z chmurami

Bogactwo wzorów, jakie oferują ścienne fototapety, daje nam wprost nieograniczone możliwości na udekorowanie mieszkania. Możemy wybrać wizerunki słynnych metropolii, egzotyczne pejzaże, znane obiekty czy geometryczne desenie. Inspiracji możemy także szukać wokół nas w najbliższym otoczeniu. Wystarczy, że podniesiemy do góry głowę i zobaczymy krystalicznie czyste, burzowe lub skąpane w promieniach zachodzące słońca niebo.

Otaczający nas świat daje nam wiele powodów do zachwytu. Wystarczy spojrzeć na niebo, o którym wielu z nas zapomina w pędzie codziennego życia. A to właśnie tutaj dzieją się spektakularne rzeczy i piękne zjawiska pogodowe. Jeśli więc zastanawiamy się, w jaki sposób udekorować salon czy sypialnię, moją propozycja jest odzwierciedlająca nieboskłon fototapeta. Chmury – pierzaste obłoki lub wielkie cumulusy – taka dekoracja ścienna sprawi, że aranżacja zmieni się nie do poznania. – powiedział nam ekspert z Redro.pl.   

Niebiański pejzaż w pastelowym kolorze

fototapeta chmury

Dla większości z nas najważniejszym pomieszczeniem jest salon, bo to tutaj spędzamy najwięcej czasu. By zafundować sobie jasny i pogodny wystrój, który okaże się szczególnie pomocny, gdy nadejdzie deszczowa jesień i chłodna zima, postawmy na pastelową kolorystykę i przytulne akcenty. Jeśli chodzi o elementy, które sprawią, że wnętrze stanie się nastrojowe i miłe dla oka, to w tej roli doskonałe okażą się miękkie w dotyku tekstylia i pufy, wiklinowe dodatki, bukiety suszonych kwiatów w pięknych wazonach oraz zapachowe świeczki, których blask będzie nas cieszył w długie wieczory. Pastelową kolorystykę do wystroju pozwoli nam natomiast wprowadzić nastrojowa fototapeta ukazująca różowo-złote chmury. Oto, co powiedział nam specjalista:

Wschodzące słońce oświetla nieboskłon w naprawdę zachwycający sposób, zamieniając niebo w pastelowy spektakl barw, tworząc obraz, od którego nie można oderwać oczu. Taki widok w salonie stanie się znakomitym tłem do wypoczynku i relaksu na miękkiej kanapie lub wiklinowym szezlongu. 

Zachód słońca, który ukołysze do snu

fototapety
Źródło: https://redro.pl/

Nastrojowy wystrój salonu to pierwszy krok do wyczarowania zachwycającej aranżacji mieszkania. Kolejny to sypialnia, która ukołysze nas do snu po dniu pełnym rozmaitych obowiązków. Ekspert z Redro.pl wybrał dla nas rozwiązanie, które jest i efektowne, i praktyczne, ponieważ pozwoli nam jednocześnie powiększyć optycznie kameralny metraż pomieszczenia. Jest to przestrzenna fototapeta 3d. Chmury układające się w określony sposób na niebie, wprowadzą do sypialni iluzję głębi, dzięki czemu pomieszczenie otworzy się na niczym nieograniczony niebiański pejzaż. Jak powiedział nam specjalista od aranżacji wnętrz, świetne rezultaty osiągniemy, gdy postawimy na pejzaż z zachodem słońca. Czerwona kula i mocne kontrasty światłocieniowe, które padają na obłoki, sprawiają, że cała kompozycja jest jednocześnie dynamiczna i uspokajająca.

Innym rozwiązaniem jest widok, jaki możemy znać, gdy często latamy samolotem: gruba warstwa obłoków i unoszące się nam nimi słońce! W ten sposób zyskamy efekt, jakby nasza sypialnia unosiła się gdzieś wysoko, oderwana od przyziemnych trosk. – oto, co zaproponował nam ekspert.      

Natura w czarno-białym wydaniu

chmury na ścianie

Natura większości z nas kojarzy się z kolorami. Jeśli jednak jesteśmy miłośnikami nowoczesnych aranżacji o ograniczonej palecie barwnej, w naszym wnętrzu sprawdzi się czarno-biała fototapeta. Chmury – szare,  stalowe czy popielate – będą doskonale korespondować zarówno z minimalistyczną, jak i industrialną stylizacją. Zaletą takiej ściennej dekoracji jest to, że pozwoli nam nieco przełamać ascetyczny charakter współczesnego wystroju, bo wprowadzimy do przestrzeni element ze świata natury. Jednocześnie pozwoli nam zachować nowoczesny klimat wnętrza, dzięki czemu całość będzie wyglądać spektakularnie.

Wystarczy, że na ścianie pojawi się taki widok. Nie musimy urozmaicać przestrzeni innymi akcentami, bo pierzaste chmury na niebie okażą się wystarczającą ozdobą do takiej aranżacji. W przypadku industrialnej stylizacji można także rozważyć wybór fototapety z górskim pejzażem spowitym ciężkimi obłokami. – podpowiedział ekspert.   

Każda z zebranych tutaj propozycji pozwoli nam odmienić dotychczasowy wystrój i to w mgnieniu oka. Wybierzmy wzór, który pasuje do naszego mieszkania, i podarujmy sobie widok, który wprowadzi nową jakość do naszej codzienności.

*artykuł zewnętrzny