Papierowe słomki – prace plastyczne

Papierowe słomki – prace plastyczne

Prace plastyczne, które dziś prezentujemy powstały dzięki życzliwości sklepu https://papierowe.slomki.biz/sklep/, który zamiast zutylizować papierowe słomki nienadające się do użytku spożywczego z różnych względów, postanowił wysłać je m.in. do nas. Dzięki temu słomki zyskały inne zastosowanie i powstały z nich kreatywne rzeczy. Dbajmy o ekologię i starajmy się wykorzystywać to co mamy.

papierowe słomki

Prace plastyczne ze słomek to świetna zabawa dla dzieci. Możemy wykonać z nich ciekawe dekoracje m.in świąteczne wianki na drzwi czy zawieszki. Dziś prezentujemy tylko kilka pomysłów na ich wykorzystanie w okresie wiosennym, a więc kwiatki, naszyjnik np. na Dzień Mamy czy Wielkanocne zawieszki w kształcie jajek. Jednak pole do popisu jest zdecydowanie większe, więc można tutaj poszaleć z pomysłami. Ponadto papierowe słomki świetnie sprawdziły się u nas także do zabawy przestrzennej – dzieciaki tworzyły z nich tory, drogi i bawiły się autkami lub sami chodzili pomiędzy słomkami.

Kwiatki

Słomki będą idealne jako łodygi do kwiatków. Takie kwiaty idealnie sprawdzą się jako prezent na przykład z okazji Dnia Matki. To jak będą wyglądać nasze kwiaty zależy tylko i wyłącznie od tego jakie materiały posiadamy w domu oraz od wyobraźni dzieci. Można wykonać kwiaty z papieru, z bibuły, z filcu, z mięciutkich kuleczek, z cukierków…

prace plastyczne dla dzieci ze słomek
kwiatki z papieru i słomek
kwiatki na dzień mamy diy

Naszyjnik lub bransoletki

Chyba każda mała dziewczynka lubi się stroić. Może więc wykonać z dzieckiem samodzielnie biżuterie? Pocięte na mniejsze kawałki papierowe słomki z wzorkami będą do tego idealne. Natalka stworzyła z moją pomocą kolorowy naszyjnik.

naszyjnik ze słomek
naszyjnik z papierowych słomek

Wielkanocne pisanki z papierowych słomek

Słomki możemy wykorzystać aby wypełnić nimi jakieś kształty. My przygotowaliśmy w ten sposób Wielkanocne pisanki. Wycięłam z kartki kształty jajek. Każdy z nas przyklejał na nie papierowe słomki, a następnie po wyschnięciu docięłam je do kształtu. To samo zrobiliśmy z drugiej strony. Powstały w ten sposób zawieszki – jajka.

papierowe słomki diy
jajka ze słomek
prace plastyczne z papierowych słomek
papierowe słomki do czego wykorzystać