Urządzanie pokoju dla rodzeństwa na wymiar – dlaczego warto?

Urządzanie pokoju dla rodzeństwa na wymiar – dlaczego warto?

Aranżacja pokoju dla rodzeństwa to spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli musimy zmieścić się na zaledwie kilku metrach kwadratowych. Jak urządzić wnętrze tak, by każde z dzieci miało swój własny kącik, a jednocześnie wydawało się widne i przestronne? Z pomocą przychodzą nam młodzieżowe meble na wymiar, dzięki którym stworzymy pokój nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny.

meble na wymiar

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Urządzenie wygodnego i funkcjonalnego pokoju dla dzieci w wieku szkolnym to naprawdę niełatwe zadanie. Nasze pociechy mają przecież różne potrzeby, zainteresowania, a także upodobania co do kolorów czy ulubionych motywów. Co więcej, pokój rodzeństwa będzie pełnił nie tylko funkcję sypialni, ale również miejsca do nauki, odrabiania lekcji czy zabawy. Ponadto musi znaleźć się w nim przestrzeń niezbędna do przechowywania ubrań, książek, zabawek oraz wielu innych potrzebnych dzieciom akcesoriów. Jak zmieścić to wszystko na niewielkim metrażu?

Aranżację pokoju dla rodzeństwa najlepiej rozpocząć od wydzielenia konkretnych stref, czyli miejsca na wypoczynek, zabawę i odrabianie lekcji. Każdą z tych stref należy oczywiście wyposażyć w odpowiednie meble – dwa łóżka, dwa biurka, dwie szafki itd. Aby zachować w pomieszczeniu ład i porządek warto zdecydować się na meble na wymiar, które znacznie ułatwiają całe zadanie. Dzięki nim dostępny metraż będzie maksymalnie wykorzystany, a wnętrze pozostanie funkcjonalne i harmonijne.

Meble do pokoju dla rodzeństwa – jakie wybrać?

Na co zwrócić szczególną uwagę wymierając meble na wymiar do pokoju dla rodzeństwa? Pamiętajmy przede wszystkim, że meble te będą pełniły wiele różnych funkcji, a te także mogą zmieniać się z czasem, w miarę dorastania naszych pociech. Projektując zabudowę, zwróćmy uwagę na ilość schowków, których rozmieszczenie może znacznie poprawić funkcjonalność wnętrza. Jeśli pomieszczenie nie jest duże, dodatkowe schowki i szuflady można umieścić pod łóżkiem lub ukryć je w schodkach prowadzących na piętrowe łóżko. Ciekawym rozwiązaniem są także biurka z otwieranymi blatami albo składane i chowające się w ścianę. Cenną przestrzeń zaoszczędzimy też wybierając szafki podwieszane pod sufitem, lub sprytnie ukryte w innych elementach zabudowy.

pokój na wymiar

Meble na wymiar do pokoju młodzieżowego powinny być także dość uniwersalne, tak aby z łatwością dopasować je do zmieniających się potrzeb dzieci. Istotną kwestią jest również design mebli. Zarówno dzieci, jak i nastolatkowe lubią elementy nawiązujące do ich zainteresowań czy ulubionej estetyki, warto więc mieć je na uwadze, wybierając zabudowę do ich pokoju.

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju dla dzieci?

Poza tak oczywistymi elementami zabudowy, jak łóżka czy biurka, w pokoju dla rodzeństwa muszą znaleźć się też meble umożliwiające wygodne przechowywanie. Warto uwzględnić to już na etapie projektowania mebli i wybrać szafki i szuflady o wymiarach, które pozwolą nam wygodnie składować wszystkie ubrania, książki, zabawki oraz przybory do nauki. Decydując się na meble na wymiar, możemy wybrać dowolne wymiary szaf, głębokość szuflad czy ilość i rozmieszczenie schowków. Jeśli pokój nie jest duży, warto wybrać też szafę z drzwiami przesuwnymi, którą można ustawić nawet przy samych drzwiach.

pokoje dziecięce

Alternatywą dla tradycyjnych biurek są długie blaty, pod którymi można ustawić dodatkowe stoliki z szufladami. Takie schowki na pewno pomieszczą większość przyborów szkolnych, zeszyty oraz podręczniki do nauki. Co więcej, kontenery z szufladami mogą mieć kółka, dzięki czemu łatwiej przesuwać je po pokoju. Ważnym elementem wyposażenia pokoju dla rodzeństwa są meblościanki i regały umożliwiające przechowywanie zabawek i książek. Wybierając zabudowę na wymiar, możemy optymalnie zagospodarować całą dostępną przestrzeń, a jednocześnie pozostawiając w pomieszczeniu sporo miejsca na zabawę. Regały na wymiar da się dopasować do indywidualnych potrzeb czy specyfiki danego wnętrza. Projektując je, decydujemy nie tylko o gabarytach, ale też ilości poszczególnych elementów, kolorystyce frontów czy głębokości szaf i szuflad.

projekt pokoju dziecięcego

*artykuł zewnętrzny