Wyprawka pierwszoklasisty – Witaj szkoło!

Wyprawka pierwszoklasisty – Witaj szkoło!

Wyprawka pierwszoklasisty to temat, który wisi w powietrzu. Sierpień przeleci i będzie po wakacjach. Krzysiu od września idzie do szkoły, więc mamy już przygotowaną większość potrzebnych rzeczy. A Wy, macie już wyprawki szkolne?

wyprawka pierwszoklasity

Niedawno pokazywałam na blogu wyprawkę przedszkolną dla Natalki, ponieważ Ona w tym roku zaczyna przygodę z przedszkolem. Ale to również ważny czas dla Krzysia. Mój niespełna 7 latek od września rozpocznie naukę w szkole. Wyprawka pierwszoklasisty to nie lada wyzwanie. Krzyś ma ulubionych bohaterów bajek i ma swój gust. W wyborze artykułów szkolnych padło na motyw Hot Wheels. Nie ukrywam, że mi również spodobał się ten model plecaka. Nie ma motywu typowo bajkowego, którego za rok pewnie by się już wstydził.

plecak do pierwszej klasy

Wybraliśmy plecak firmy Starpak. Ma dwie duże komory i jedną przednią kieszeń zapinane na zamek oraz boczne kieszonki na gumce np. na butelkę z piciem. Dużym plusem jest profilowany tył, który świetnie przylega do pleców. Kilka odblaskowych elementów zapewni lepszą widoczność i bezpieczeństwo w zimowe poranki czy popołudnia.

plecak szkolny Hot Wheels
plecak dla pierwszoklasisty
plecak hot wheels
pierwsza klasa wyprawka

Wybierając pozostałe produkty również kierowaliśmy się motywem Hot Wheels. Krzysiu dostał piórnik z wyposażeniem – kredki, pisaki, linijka, ołówek, gumka do mazania, temperówka, plan lekcji oraz ściąga z alfabetem, cyframi i godzinami.

piórnik szkolny

Ale przecież wyprawka pierwszoklasisty to nie tylko plecak i piórnik. O ile książki zapewnia szkoła, to wiele innych rzeczy należy jeszcze kupić. Zeszyty, teczki, plastelina, farby, naklejki do podpisania książek czy zeszytów, długopisy – to wszystko również dostępne jest w firmie Starpak z motywem ulubionych samochodzików. Dodatkowo zapewne w każdej szkole pojawią się jeszcze jakieś artykuły plastyczne, których póki co nie kupuję, bo nie wiem jeszcze co i w jakich ilościach.

wyprawka szkolna Hot Wheels

Pamiętajcie również o programie Dobry Start, który gwarantuje 300 zł dofinansowania do wyprawki szkolnej, dla dzieci uczących się. Z pewnością przyda się taka pomoc zwłaszcza przed rozpoczęciem szkoły, kiedy wydatków jest najwięcej – pierwszy plecak, piórnik i pozostałe akcesoria.

Na szczęście firma Starpak nawet licencjonowane produkty ma w dobrych cenach i świetnej jakości. Znajdziecie u nich zarówno artykuły dla dzieci szkolnych jak i przedszkolnych. Szeroki wybór licencjonowanych produktów dla chłopców i dla dziewczynek, z bohaterami wielu znanych i lubianych bajek.