Wyprawka do przedszkola – Psi Patrol

Wyprawka do przedszkola – Psi Patrol

Wakacje to czas na odpoczynek, ale lipiec i sierpień to również przygotowania do nowego roku przedszkolnego i szkolnego. Wrzesień coraz bliżej, więc u nas wyprawka do przedszkola już prawie gotowa.

wyprawka do przedszkola

Od września Natalka rozpocznie swoją przygodę z przedszkolem. Wyprawka do przedszkola to temat, który jeszcze w czerwcu został poruszony na zebraniu w przedszkolu. Takie przygotowania warto podzielić w czasie, aby wydatki nie przytłoczyły nas pod koniec sierpnia czy z początkiem września. Jak wiadomo z początkiem roku przedszkolnego pojawią się również opłaty za ubezpieczenie, radę rodziców czy książki.

wyprawka przedszkolaka

Wyprawka do przedszkola może się różnić w zależności od placówki, do której pójdzie nasze dziecko. Ponadto oprócz obowiązkowych rzeczy potrzebnych do przedszkola często kupujemy dziecku także inne gadżety mające ułatwić mu start i pozytywnie nastawić. Pierwsze dni zazwyczaj bywają dla malucha trudne, ponieważ rozłąka z rodzicem budzi niepokój. Dlatego Natalkę przygotowujemy do tego momentu już od kilku miesięcy.

przedszkolak

Warto zakupić potrzebne rzeczy z ulubionymi postaciami z bajek. Duży wybór licencjonowanych artykułów szkolnych i przedszkolnych posiada w swojej ofercie firma Starpak. W naszym przypadku padło na motywy Sky z bajki Psi Patrol, którą Natalka lubi oglądać. A Sky to oczywiście ulubiona bohaterka, bo jest różowa, a róż jest u nas teraz na topie.

wyprawka dla dziewczynki do przedszkola

Listę potrzebnych materiałów plastycznych zapewne otrzymaliście już lub otrzymacie w placówce, do której od września pójdzie Wasza pociecha. Tutaj właśnie pojawią się pewnie różnice w wymaganiach nauczyciela. Jeden poda tylko artykuły i potrzebne ilości, a inny poda nawet nazwę firmy, z której należy kupić produkty. Z pewnością na takiej liście pojawią się farby, plastelina, klej, kredki i bloki.

Polecam kupić dziecku mały plecaczek, aby mogło zabierać ze sobą ulubionego pluszaka czy zabawkę, picie na drogę czy coś słodkiego do zjedzenia po przedszkolu. W późniejszych miesiącach plecak przyda się również podczas wycieczek i wyjazdów. W szatni warto zostawić woreczek z rzeczami na przebranie, gdyby w przedszkolu dziecku zdarzyło się posiusiać lub czymś oblać. Pamiętajcie, aby wszystkie rzeczy osobiste dziecka podpisać!

przedszkolna wyprawka
co potrzebne do przedszkola
artykuły przedszkolne
plecak do przedszkola

Obowiązkowo do przedszkola dzieci muszą zabrać wygodne buciki. Większość przedszkoli wymaga również małego ręcznika, kubeczka, teczek na prace plastyczne czy pudełka chusteczek higienicznych. My musimy również zakupić pościel i przynieść piżamki, ponieważ dzieci mają leżakowanie. Część przedszkoli nie wymaga pościeli, a jedynie poduszeczkę i kocyk.

produkty Psi Patrol

Nasza wyprawka do przedszkola sprawiła Natalii mnóstwo radości. Dodatkowo dostała również gadżety z ulubionymi bohaterami z bajki Psi Patrol – skarbonkę, notesik, zeszyt, śniadaniówkę i parasol. Nastawienie póki co bardzo pozytywne. Dużym plusem jest fakt, że będzie chodzić do przedszkola, do którego chodził Krzysiu i Jego byłe nauczycielki będą prowadziły teraz grupę maluchów. Znajomość miejsca i opiekunek sprawia, że zarówno córka, jak i ja nie boimy się tego nowego rozdziału – przynajmniej na ten moment 😉 Starszy brat opowiada siostrze o tym, jak fajnie jest być przedszkolakiem, a także zdradza jej sekretne kryjówki z przedszkolnego podwórka.

Sky Psi Patrol

Jeśli Wasze dziecko również od września wybiera się do przedszkola dajcie znać czy już przygotowujecie się do tego momentu? Wyprawka już gotowa? A może w Waszych przedszkolach takie wyprawki wyglądają inaczej albo produkty plastyczne kupuje nauczyciel po zebraniu składki? Mamusie, które mają już pierwszy czy kolejny rok przedszkola za sobą dajcie znać jak to u Was przebiegało? Czy dziecko szybko się zaaklimatyzowało?