5 aplikacji, które Twoje dziecko powinno mieć na swoim telefonie

5 aplikacji, które Twoje dziecko powinno mieć na swoim telefonie

Smartfon w rękach dziecka może być świetnym narzędziem nie tylko do zabawy, ale także nauki, np. liter, cyfr, kolorów czy języków obcych. Z tego też względu, warto pozwolić maluchowi otworzyć się na nowe technologie i zainstalować na urządzeniu kilka przydatnych aplikacji. Aby dziecko mogło czerpać z niej jak najwięcej korzyści, powinna ona uczyć – bawiąc i bawić – ucząc jednocześnie. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, które aplikacje dla dzieci warto zainstalować na telefonie!

aplikacje dla dzieci

Pierwszy telefon dla dziecka – kiedy kupić?

Dziś widok kilkulatka ze smartfonem w ręku już nikogo nie dziwi. Co więcej, współcześni rodzice zamiast zastanawiać się nad tym „czy” kupić swojemu dziecku telefon, powinni raczej pytać o to, „kiedy” to zrobić. Wiedza o tym, jak obsługiwać nowoczesny sprzęt (a tym samym również aplikacje na telefon) jest obecnie niezbędna do tego, by dziecko nie odstawało w tej kwestii od swoich rówieśników i mogło z łatwością przystosować się do dynamicznie zachodzących zmian technologicznych. Nie należy również zapominać o tym, że zakupiony telefon, może służyć nie tylko do zabawy, ale także nauki i – przede wszystkim do kontaktowania się z rodzicami czy kolegami. Zdania w kwestii odpowiedniego momentu na zakup smartfona są podzielone – większość rodziców decyduje się na ten krok, kiedy dziecko ukończy 10-11 rok życia. Tymczasem najlepiej kupić maluchowi telefon wtedy, kiedy będzie tego potrzebować, czyli np. gdy:

  • będzie samodzielnie poruszać się po mieście (np. z domu do szkoły);
  • zaczyna się usamodzielniać;
  • jeździ na obozy bez rodziców.

Wiele interesujących modeli znajdziesz na http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml.

Jeśli jednak uważasz, że jest jeszcze za wcześnie, by kupić maluchowi telefon, możesz udostępniać mu swoje urządzenie, np. dwa-trzy razy w tygodniu. Przeczytaj dalszą część artykułu i sprawdź, które darmowe aplikacje na telefon warto zainstalować, by rozwijać zainteresowania Twojego dziecka, budzić jego kreatywność i uczyć go nowych słów.

Aplikacja dla dzieci na iPhone’a: Forestry

Forestry to jedna z ciekawszych aplikacji dla dzieci, która dostępna jest za darmo dla użytkowników iPhone’ów. W tej grze liczy się nie tylko dobra zabawa, ale także nauka. W ramach dostępnych mini-gier, Twój maluch ma za zadanie pomóc mieszkańcom lasu w codziennym życiu. Musi zbudować im dom, zgromadzić zapasy jedzenia, zbierać owoce i przygotować zwierzaki do snu. Ta aplikacja na telefon świetnie trenuje pamięć, buduje empatię oraz poczucie odpowiedzialności u małego człowieka. Co ważne, gra dostępna jest za darmo!

Aplikacje na telefon: Gra pamięci dla dzieci – zwierzę

Bezpłatna aplikacja na telefon z systemem Android, w której celem jest zapamiętanie losowo ułożonych obrazków z wizerunkami zwierząt, a następnie dobranie ich parami. Mechanizm gry oparty jest na popularnej już zabawie „Memory”. Maluch ma do wyboru wiele ciekawych plansz oraz kilka poziomów trudności, spośród których można wybrać ten, odpowiedni do wieku i możliwości dziecka. Gra pozwala nie tylko ćwiczyć pamięć, ale też zwiększa zasób słów, bowiem po prawidłowym odkryciu pary zwierzątek, wypowiadana jest jego nazwa w języku polskim (!).

Aplikacja dla dzieci: Peppa Pig: Paintbox

Peppa Pig: Paintbox to darmowa aplikacja na telefon z systemem Android lub iOS – jest darmowa i będzie strzałem w dziesiątkę zwłaszcza dla prawdziwych fanów słynnej Świnki Peppy. To nic innego jak przybornik plastyczny, który umożliwia najmłodszym tworzenie fantazyjnych rysunków oraz kolorowanie gotowych szkiców z bohaterami bajki. Twoje dziecko ma do wyboru różne pędzle, farby i naklejki (również animowane!). Gotowe rysunki można z łatwością zapisać na telefonie lub „powiesić” w wirtualnej szkole Świnki Peppy.

Aplikacja na telefon dla najmłodszych: Muu i zwierzątka

Muu i zwierzątka to bezpłatna aplikacja dla dzieci już od 1. roku życia. Dzięki niej, Twój maluszek może poznać rozmaite gatunki zwierząt, żyjących na farmie (koniki, krówki, myszki, ptaki itd.), a także dowiedzieć się, jakie wydają odgłosy. Po dotknięciu wybranego zwierzątka, zamieniają się one miejscami, muśnięcie paluszkiem słońca sprawi, że dzień zamieni się w noc z pięknym księżycem, gwiazdami i cichutko pohukującą sową, siedzącą na gałęzi drzewa. Wielobarwna grafika, przyjemna muzyka w tle oraz łatwość obsługi to kolejne zalety tej aplikacji, które sprawiają, że stanowi jedną z najatrakcyjniejszych propozycji dla najmłodszych użytkowników.

Aplikacja dla dzieci: Piano Kids

Gra wprost stworzona dla maluchów, które uwielbiają muzykę! Ta aplikacja na telefon znakomicie sprawdzi się nie tylko do wspaniałej zabawy, ale również rozwijania zdolności muzycznych, pamięci i kreatywności. Co ważne, aplikacja jest darmowa i daje dziecku możliwość gry na kilku różnych instrumentach. Do wyboru jest np. pianino, cymbałki czy gitara. Dzięki niej, maluch może poznać dźwięki wydawane przez poszczególne instrumenty, a także nauczyć się grać popularne piosenki.

*Materiał Partnera