Nowoczesne meble młodzieżowe dla dzieci – jakie meble młodzieżowe dla chłopca?

Nowoczesne meble młodzieżowe dla dzieci – jakie meble młodzieżowe dla chłopca?

Samodzielne planowanie wystroju pokoju dziecka nie należy do najłatwiejszych. Jeszcze trudniej robi się, gdy chodzi o pokój nastolatka. To pod wieloma względami bardziej wymagający odbiorca, dlatego podpowiadamy, jakie meble młodzieżowe wybrać do pokoju dla chłopca.

meble młodzieżowe

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Nie ma zmiłuj – w życiu każdego rodzica przychodzi kiedyś taki moment, że pokój dziecięcy trzeba przekształcić w pokój dla nastolatka. A zadanie to wcale nie jest takie łatwe, bo zwykła wymiana łóżka na większe czy pozostałych mebli na takie, które zaoferują więcej opcji przechowywania, mogą się okazać niewystarczające. Jakich zatem błędów należy unikać? Przede wszystkim pokój młodzieżowy to już nie pokój dla dziecka, gdzie od progu witają nas słodkie kolorki i bohaterowie ulubionych kreskówek. W dodatku nie jest to już wystrój planowany wyłącznie przez rodziców – zdanie i gust bezpośrednio zainteresowanego również należałoby uwzględnić.

pokój nastolatka
C613M46·3D

Warto też dołożyć starań, aby wybrane przez nas meble młodzieżowe były wybierane z myślą o dłuższej perspektywie czasowej. Dlatego dobrze wybierać zwłaszcza takie rozwiązania, które będą charakteryzować się uniwersalną estetyką, stanowiąc tło dla dodatków, które co jakiś czas możemy wymieniać. W miarę możliwości starajmy się także wykorzystywać takie meble dla dzieci z Sfmeble.pl, które charakteryzują się rozwiązaniami konstrukcyjnymi umożliwiającymi szybkie i łatwe przemeblowanie, a tym samym niedrogą metamorfozę wnętrza.

Łóżka piętrowe – idealne meble młodzieżowe dla chłopca

Łóżka piętrowe dla dzieci kojarzone są przede wszystkim z pokojem dla rodzeństwa. Warto jednak mieć świadomość, że rozwiązanie to warto wykorzystać również w innych pokojach dziecięcych, zwłaszcza takich, które nie mogą pochwalić się zbyt dużym metrażem. Jakie modele najlepiej sprawdzą się w charakterze mebli młodzieżowych dla chłopca? Najlepszym wyborem zdecydowanie będą tutaj łóżka piętrowe z biurkiem. To dobra decyzja zwłaszcza w przypadku tych, którzy uwielbiają funkcjonalne rozwiązania 2 w 1 – w górnej części otrzymujemy sypialnię, dolna to z kolei praktyczne miejsce do nauki i odrabiania lekcji.

Biurka młodzieżowe – proste i funkcjonalne miejsce do nauki

Jeśli jednak zdecydujemy się na biurko jako w pełni samodzielny mebel, warto wybierać zwłaszcza takie modele, które charakteryzują się dobrym stosunkiem zajmowanej przestrzeni do oferowanej wielkości blatu roboczego oraz ilości schowków. W niedużym pokoju dla nastolatka dobrym rozwiązaniem może się okazać biurko narożne, albo jego nieco bardziej rozbudowany wariant – biurko narożne z nadstawką. Jeśli nasze dziecko korzysta z komputera stacjonarnego, przy wyborze biurka młodzieżowego warto też zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model posiada ukrytą pod blatem, wysuwaną półkę na klawiaturę.

Krzesło biurowe dla nastolatka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W praktycznie urządzonym pokoju nastolatka nie powinno również zabraknąć komfortowego krzesła lub fotela biurowego. Z biegiem lat odrabianie lekcji i nauka będą zabierać dziecku coraz więcej czasu, dlatego warto zadbać o odpowiednie warunki, nie tylko w kontekście wygody i komfortu pracy, ale przede wszystkim zdrowia. Na co zwrócić uwagę przy zakupie krzesła biurowego dla nastolatka?

Powinno ono być przede wszystkim ergonomiczne, czyli jak najlepiej dopasowane do kształtów i ruchów ciała użytkownika. Oparcie powinno być wyprofilowane w taki sposób, aby umożliwić kręgosłupowi przybranie naturalnego kształtu, zbliżonego do litery „S”. Istotne jest także wsparcie dla kręgosłupa w odcinku lędźwiowym – tutaj pomocne okazują się modele z tzw. pasem lędźwiowym. Zwróćmy również uwagę na głębokość siedziska – powinno ono zapewniać podporę dla 2/3, a najlepiej aż ¾ długości ud.

Meble modułowe dla dzieci – postaw na nowoczesne meble młodzieżowe

Meble modułowe to zawsze dobry wybór w przypadku wystroju pokoju nastolatka. Tego rodzaju nowoczesne meble młodzieżowe dla dzieci niosą ze sobą podwójne korzyści. Po pierwsze, możemy rozbudowywać je o kolejne moduły, jeżeli z czasem pojawi się taka potrzeba, po drugie – możemy w łatwy i szybki sposób przearanżować wystrój pokoju nastolatka. Weźmy na przykład popularne obecnie nowoczesne regały cube – te niewielkie kubiki, najczęściej w formie prostopadłościanu lub sześciokąta, oferują nam ogromne możliwości aranżacji. Możemy je konfigurować w dowolnej formie, a gdy dane ustawienie nam się znudzi – łatwo możemy je zmienić, gdyż poszczególne elementy nie są ze sobą połączone.

Pokój młodzieżowy – nie lekceważ kwestii przechowywania

Najbardziej funkcjonalne meble młodzieżowe dla chłopca to takie, które oferują sporo dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Planując wystrój pokoju nastolatka wybierajmy zwłaszcza meble ze schowkami. Nie łudźmy się, że to całkowicie wyeliminuje ryzyko powstania bałaganu, ale może przynajmniej uda się je choć trochę zminimalizować. Łóżka ze schowkiem ukrytym pod materacem lub półkami za wezgłowiem, szafka nocna z szufladami lub zamykana na drzwiczki zamiast stolika nocnego oferującego jedynie blat – to pozornie niewiele, a w codziennym użytkowaniu okazuje się jednak mieć spore znaczenie.