Da Vinci Kids – nasze najnowsze odkrycie

Da Vinci Kids – nasze najnowsze odkrycie

Da Vinci Kids to nasze najnowsze odkrycie. Zarówno ja, jak i Krzysiu wkręciliśmy się na maksa. Dlaczego warto? Czy Twoje dziecko też zainteresuje Da Vinci Kids?

odrzutowy pojazd

Da Vinci Kids to edukacyjny program dostępny na kanale telewizyjnym ale także w aplikacji mobilnej. Odkryliśmy go jakiś czas temu. Od tej pory wieczorami kiedy Krzysiu ma czas na TV sam chętnie przełącza na kanał 170 w naszej telewizji satelitarnej Cyfrowego Polsatu. Program dedykowany jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. To prawdziwa skarbnica wiedzy przekazanej w przystępny sposób. Fizyka, matematyka i technologia, zabawa i zrób to sam, historia i wielkie osobowości, kultura, życie i natura oraz sport i rozrywka – każdy znajdzie coś dla siebie.

Da Vinci Kids

Aplikacja na telefon dostępna jest zarówno dla systemów Android do pobrania w sklepie Play jak i dla systemów iOS do pobrania w sklepie AppStore. Osobiście zdecydowanie bardziej wolę tę formę oglądania filmików, ponieważ sami wybieramy co akurat chcemy obejrzeć. Ulubiony program Krzysia to Nauka na maksa, gdzie prowadzący pokazuje różne doświadczenia, które każdy może wykonać w domu. Później powtarza je poza studiem na dużo większą skalę. Oglądając program przygotowaliśmy pojazd odrzutowy napędzany powietrzem z balona. To była świetna zabawa. Taki pojazd możecie wykonać z różnych przedmiotów, ale także z tego co macie pod ręką. Kluczowym elementem jest natomiast balon, który wprowadza pojazd w ruch.

Do przygotowania naszego pojazdu odrzutowego wykorzystaliśmy:

  • papierowy talerzyk jednorazowy
  • kółka wycięte z plasteliny
  • słomki
  • patyczki od szaszłyków
  • plastikową rurkę
  • balon
  • taśmę klejącą
  • plasteline
  • plastikowe zamykanie po Ferrero Roche

Zmontowane elementy pozwoliły nam uzyskać prosty pojazd, który po nadmuchaniu i puszczeniu balona jeździ. Jeśli Wasze maluchy lubią eksperymenty i doświadczenia program Nauka na maksa powinien im się spodobać.

Polecamy również program Artzooka, w którym można znaleźć sporo pomysłów na kreatywne spędzanie czasu i ciekawe prace plastyczne. W najbliższym czasie planujemy także wypróbować przepisy oglądając Kuchmistrzostwo. Ale ciekawych programów jest tam mnóstwo! Zainteresują one zarówno przedszkolaka jak i ucznia szkoły podstawowej. Wiele dzieci w wieku szkolnym posiada już swoje telefony komórkowe, może warto zamiast śmiesznych filmików na YouTube pokazać im te wartościowe programy w aplikacji?

Jeśli posiadacie telewizję satelitarną koniecznie sprawdźcie czy w Waszym pakiecie dostępny jest kanał Da Vinci Kids. Nie macie do niego dostępu w TV? Nic straconego! Aplikacja, którą zdecydowanie polecam i preferuję pozwoli Wam oglądać ulubione programy kiedy i gdzie chcecie. Pełen dostęp do wszystkich kanałów wymaga rejestracji i opłacenia subskrypcji. Jeśli jednak macie ochotę wypróbować aplikację bezpłatnie śmiało możecie do mnie pisać zarówno w komentarzach na blogu lub za pośrednictwem Facebooka. Udostępnię Wam wówczas kod promocyjny, dzięki któremu będziecie mogli wypróbować aplikację zupełnie za darmo i dostaniecie pełen dostęp do wszystkich filmików.