Stemple ozdobne dla kreatywnych

Stemple ozdobne dla kreatywnych

Choć stemple kojarzą się głównie z dokumentacją urzędową i biurową, to jednak ich zakres wykorzystania jest znacznie szerszy. Można powiedzieć, że przenikają do każdej dziedziny naszego życia.

Dostępna liczba kształtów, kolorów i wzorów sprawia, że mamy duże pole do popisu w wielu dziedzinach naszego życia. Wykorzystując stemple zdobnicze, można sprawić, że zwykłe przedmioty staną się wyjątkowe: eleganckie i spersonalizowane.

stemple dekoracyjne

Stemple do scrapbookingu

Jeśli lubisz przygotowywać własne kartki świąteczne, czy zaproszenia na różne okazje to stemple do scrapbookingu będą świetnym sposobem na ozdobienie nieformalnej korespondencji. Stemplami do dekoracji można zdobić kartki urodzinowe, świąteczne, rocznicowe czy walentynkowe. Można nimi oznaczać także notesy, papier pakunkowy, czy inne przedmioty, które chcemy komuś podarować w prezencie. Możemy wybrać konkretny motyw graficzny np. połączony dodatkowo z tekstem. Jeśli mamy kilka wzorów, to dowolne ich powielanie i zestawianie pozwoli tworzyć różne ciekawe kompozycje. Takie stemple do scrapbookingu mogą być opatrzone logo, inicjałem czy obrazem.

Wśród pieczątek do zdobienia różnego typu przedmiotów warto wspomnieć o pieczątkach exlibiris, czyli prostej formie oznaczenia właściciela książki. Stemplować można własne egzemplarze książek lub te, które chcemy podarować komuś. Własnoręczny projekt stempla zdobniczego lub zlecony specjaliście będzie świetnym sposobem na to, by książki nabrały spersonalizowanego charakteru.

pieczątka exlibris

Przykład odbicia pieczątki exlibris

Stemple ślubne

Już wkrótce rozpocznie się sezon ślubny, więc jeśli przygotowujesz się do tego wydarzenia, to być może zainteresuje Cię temat stempli ślubnych. Stemple do dekoracji coraz powszechniej są wykorzystywane jako element organizacyjny tego ważnego wydarzenia.

pieczątki graficzne

Przykład odbicia pieczątki graficznej

Stemple ślubne, czyli spersonalizowane pieczątki najczęściej zawierają imiona lub tylko same inicjały Młodej Pary. Dodatkowymi informacjami, które można umieścić na takim stemplu zdobniczym to np. data i miejsce ślubu. Możliwości ich wykorzystania jest bardzo wiele. Stemple ślubne mogą się znaleźć np. na:

⦁ zaproszeniach ślubnych
⦁ kopertach
⦁ winietach
⦁ ślubnych upominkach dla gości weselnych
⦁ różnego typu dekoracjach weselnych np. na zawieszkach do napojów na stół weselny

Tak naprawdę elementy, które znajdą się na stemplu do dekoracji, zależą od gustu i preferencji Młodej Pary. Można eksperymentować z krojami czcionki, jak również elementami graficznymi. Stemple ślubne mogą być nowoczesne lub stylizowane na dawną epokę. Ozdabiając różnego typu dodatki ślubne pięknymi rysunkami, znakami, motywami graficznymi i innymi dodatkami nabierają one wyjątkowego i bardzo osobistego charakteru. Takie stemple ozdobne to doskonały sposób na to, by podkreślić wyjątkowy charakter uroczystości zaślubin.

Pieczątki do zabawy dla dzieci

Śmieszne, kolorowe stemple zdobnicze można także wykorzystać do zabawy z dziećmi. Wystarczy tylko wybrać motywy, które nasza pociecha lubi, a bez względu na wiek z pewnością chętnie będzie z nich korzystać. Stemple ze zwierzętami, postaciami z bajek czy literkami pozwolą dodatkowo połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli do tego zestawu dodamy jeszcze kolorowy tusz, to możemy mieć pewność, że zabawa nie znudzi się zbyt szybko.

pieczątki dla dzieci

Przykład odbicia pieczątki dla dzieci

Pieczątki motywacyjne

Zarówno w szkole, jak i w domu są takie zajęcia, które dzieci niekoniecznie darzą sympatią. A gdyby tak zmotywować ich do wykonywania swoich obowiązków na wesoło? Kluczem do wzbudzenia zainteresowania mogą okazać się specjalne pieczątki szkolne. Cyferki od 1 do 6 lub specjalne napisy: „Dobrze”, „Bardzo dobrze”, „Wow” czy inne, opatrzone takim znakiem graficznym jak uśmiechnięta buźka czy kciuk podniesiony do góry dobrze motywują do nauki. Ozdobne stemple można także wykorzystać do zmobilizowania dziecka do sprzątania własnego pokoju czy pomagania dorosłym w drobnych pracach domowych.

stemple motywacyjne

Przykład odbicia pieczątki szkolnej

Stemple do dekoracji – sposób na zabawę pieczątkami

Współczesny świat jest wręcz przesycony wrażeniami wizualnymi. Pieczątki stanowią nie tylko ułatwienie pracy biurowej, ale także służą rozrywce i dekoracji. Każdy może zostać twórcą – zaprojektować motyw i przygotować swoją własną, spersonalizowaną pieczątkę. Stemple do dekoracji, scrapbookingu czy wzmocnienia motywacji stają się coraz popularniejsze i nie zapowiada się na to, by miało być inaczej w następnych latach.

Jeśli szukasz pieczątek do dekoracji albo do prowadzenia działalności gospodarczej, to znajdziesz je na stronie: Stampler.pl. Możesz także zapoznać się z przykładami odbić zebranymi na stronie: Przykłady odbić pieczątek.