Jakimi lalkami lubią bawić się dziewczynki?

Jakimi lalkami lubią bawić się dziewczynki?

Kwestia zabawy lalkami jest stara jak świat. Już w starożytności dzieci bawiły się kukiełkami, które przypominały nasze dzisiejsze lalki. Minęły dwa tysiąclecia, a nasze dzieci nadal szaleją za tymi ponadczasowymi figurkami. Dziś jednak wyglądają one inaczej. Jak?

lalki dla dzieci

Chcąc stworzyć listę lalek, które cieszą się największą popularnością wśród dziewczynek, należałoby najpierw zastanowić się, jakie rodzaje lalek w ogóle istnieją na naszym rynku. Jako pierwsze wyróżnić należy lalki imitujące niemowlęta, które wymagają od swoich „mam” opieki i troski. Druga kategoria to lalki przypominające nastolatki i dorosłe kobiety. Są to lalki-modelki, dzięki którym dziewczynki wczuwają się w role modelek i gwiazd filmowych. Trzeci rodzaj lalek, jaki dziś również króluje na półkach sklepowych, to lalki fantastyczne, nierealne, które stanowią hybrydy ludzi ze zwierzętami, potworami czy postaciami z bajek. Ostatnimi czasy furorę robią lalki z serii Enchantimals https://heyandplay.pl/category/zabawki-lalki-i-akcesoria-enchantimals

Przyjrzyjmy się im bliżej:

1. Lalki udające noworodki

Chyba każdy z nas pamięta te urocze niemowlęta z serii Baby Born, których reklamy na okrągło wyświetlano w telewizji. Lalki tego typu wciąż są dostępne w sklepach i cieszą się sporą popularnością. Zestawy zawierają wszystko, co potrzebne jest świeżo upieczonej mamie do tego, by zaopiekować się swoim dzieckiem. Znajdziemy w nich między innymi pieluszkę, smoczek, ubranko, czapeczkę i sztućce wraz z miseczką czy talerzykiem.

Lale tego typu zazwyczaj są interaktywne – płaczą, śpią i ruszają powiekami.

2. Lalki-modelki, aktorki i piosenkarki

Najlepszym przykładem tego typu lalek będzie Barbie – jedna z najbardziej kultowych lalek wszechczasów. Przedstawiają one zazwyczaj nastolatki i kobiety o smukłej figurze, w makijażu i lśniących włosach. Zestawy zawierają zarówno modne ubrania, szpilki czy dodatki (jak na przykład okulary przeciwsłoneczne czy kapelusze), ale również elementy wyposażenia każdej gwiazdy – czyli na przykład różowy kabriolet, małego uroczego pieska albo torebkę z kosmetykami.

W sprzedaży odnaleźć można nawet giga-zestawy z domkami, które zawierają meble, lalki i wszelkie dodatki, które odnajdziemy w mieszkaniu. Dodatkowo do naszej lalki możemy dokupić jej męski odpowiednik – tak zwanego Kena.

3. Lalki fantastyczne, nieprawdopodobne, z bajek i seriali

Trzecia kategoria dotyczyć będzie głównie lalek z serii Monster High i Ever After High. To one zapoczątkowały modę na łączenie zabawek z serialami animowanymi dla dzieci. W przypadku Monster High możemy mówić o lalkach, które łączą w sobie postaci nastolatek z postaciami straszydeł i potworów znanych z kultury. Ever After High z kolei to seria opowiadająca o dzieciach bohaterów bajkowych, baśniowych i legendarnych.

Taka ciekawa koncepcja lalek zdobyła wiele miłośniczek na całym świecie.