Olej z awokado – najlepszy kosmetyk do ciała i włosów

Olej z awokado – najlepszy kosmetyk do ciała i włosów

Każda z nas wie, że najlepsze jest to, co naturalne, dlatego w kosmetykach przebieramy z uwagą wyłapując wszelkie kontrowersyjne substancje.

W pogoni za produktem idealnym warto zatrzymać się przy olejku awokado – jest on doskonały zarówno w pielęgnacji włosów, jak i ciała. Jego wszechstronność i właściwości pozytywnie zaskakują: olej z awokado to naturalny kosmetyk wysokiej klasy.

olej z awokado

Co zawiera olejek z awokado?

Olejek z awokado nazywany jest powszechnie „olejem siedmiu wspaniałych” ponieważ w jego skład wchodzi aż 7 doskonałych dla zdrowia i urody witamin, które są niezbędne skórze i włosom: A, B, D, E, H, K, PP. Dbają one o produkcję kolagenu, wymiatają wolne rodniki, hamują wypadanie włosów, dostarczają budulca komórkom. Olejek z awokado zawiera ponadto skwalen – czyli pochodną lipidów, która równoważy poziom sebum oraz szereg minerałów: potas, fosfor, krzem oraz mangan. Ponadto – jak każdy olej – ten z zielonego awokado również zawiera dobre kwasy tłuszczowe. Omega-3 i omega-6 to te, które królują w olejku z awokado. Są to najbardziej pożądane przez ludzki organizm kwasy.

Olejek z awokado – właściwości

Olej z awokado nadaje się przede wszystkim do pielęgnacji twarzy i włosów. Działa odmładzająco, pobudza skórę do pracy, może być stosowany pod oczy, gdyż wygładza drobne zmarszczki i wpływa na przekaźnictwo międzykomórkowe (duże stężenie potasu również znacznie się do tego przyczynia). Starzenie się skóry spowolnione zostaje przez duże ilości witaminy E.

Warto wiedzieć, że olej z awokado doskonale radzi sobie z leczeniem zmian trądzikowych oraz wszelkich innych zmian skórnych (egzema, łuszczyca, podrażnienia i reakcje alergiczne).

Olejek z awokado wzmacnia również strukturę włosów. Wpływ na to mają kwasy tłuszczowe, oraz zawarty w oleju krzem i biotyna. Olejek powinno się nakładać na skórę głowy, aby jego cząsteczki dotarły do cebulek włosowych, oraz na włosy na całej długości, ze szczególny uwzględnieniem końcówek włosów – czyli tej części, która najszybciej niszczeje, przesusza się i rozdwaja.