Minky: doskonały materiał na poduszki, kocyki i rożki

Minky: doskonały materiał na poduszki, kocyki i rożki

Minky to mięciutki i niezwykle popularny w ostatnich latach materiał, który uwielbiają zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

Szyje się z niego m. in. dziecięce kocyki, poszewki na poduszki, rożki dla niemowląt, a nawet niektóre ubranka przeznaczone dla najmłodszych. Jego ogromna popularność wynika z niezwykłej miękkości, przytulności oraz charakterystycznej faktury, jaką posiada polar minky. Czym właściwie jest minky, z czego go się wytwarza oraz gdzie warto kupić ten materiał? Tego wszystkiego dowiesz się czytając ten artykuł.

materiał

Miłość od pierwszego dotyku

Minky, inaczej nazywany także polarem minky, to charakterystyczny materiał, który produkuje się przy użyciu włókien poliestrowych. Z tego właśnie powodu wiele osób celowo z niego rezygnuje, gdyż poliester nie cieszy się zbyt dobrą sławą. Warto jednak wiedzieć, że tkanina mimo tego, że wykonana jest ze sztucznego materiału, to jednak posiada pewne właściwości, które czynią z niego materiał przyjazny nawet dla najmłodszych. Jakie są jego zalety?

Po pierwsze, charakteryzuje się niezwykłą miękkością i z tego względu jest chętnie używanym materiałem służącym do produkcji kocyków oraz nakryć dla dzieci. Nasze pociechy są wprost zakochane w tym materiale i mając do wyboru kocyk z minky czy wykonany z innego materiału z pewnością wybiorą właśnie minky.

Materiał ten jest także niezwykle atrakcyjny dla najmłodszych, głownie ze względu na swoją charakterystyczną „punktowaną” strukturę. Mamy noworodków i niemowląt z pewnością docenią fakturę minky, która pozwoli ich dziecku na odkrywanie świata za pomocą dotyku. Wystarczy położyć niemowlę na miękkim kocyku z minky, aby już pod chwili zaczęło ono uważnie badać ciekawą dla małych paluszków powierzchnię tego materiału.

Materiał, który pozwala skórze oddychać

Co najważniejsze mimo, że minky wykonany jest z włókien poliestrowych, jest jednak materiałem, który pozwala skórze swobodnie oddychać. Właśnie z tego powodu stanowi on jeden z podstawowych materiałów służących do wyrobu akcesoriów dziecięcych. Jego dodatkowym atutem jest także trwałość oraz szybkie wysychanie, co z pewnością docenią mamy małych dzieci.

Kupno materiału minky z pewnością będzie także znakomitym pomysłem dla kobiet, które chcą własnoręcznie przygotować atrakcyjne nakrycie dla swoich dzieci. Gdzie można kupić dobry jakościowo minky? Najlepiej w sklepach internetowych, w których znajduje się największy wybór kolorów i wzorów minky. Taki samodzielnie wykonany prezent z pewnością sprawi radość każdemu dziecku i będzie stanowił dla niego ciepłe przykrycie na chłodne, jesienne wieczory.

Oryginalny minky – gdzie kupić?

Tak jak większość dobrych jakościowo produktów, tak też i minky doczekał się swoich podróbek. W przeciwieństwie do oryginalnej tkaniny, jej podróbki charakteryzują się jednak słabą jakością, gorszą fakturą, są cieńsze i mniej trwałe. Taki materiał posłuży nam także zdecydowanie krócej oraz może być niebezpieczny dla zdrowia naszej rodziny. Jeśli zdecydujemy się więc na kupno minky i chcemy mieć pewność zakupu dobrego jakościowo materiału w przystępnej cenie, skorzystajmy z oferty Minky w PickandCraft.pl. Zakupy w Internecie pozwolą nam bez wychodzenia w domu nabyć oryginalny minky oraz cieszyć się jego dostawą pod same drzwi.