Szafki lustrzane – ciekawe rozwiązanie w łazience

Szafki lustrzane – ciekawe rozwiązanie w łazience

Szafka lustrzana to element wyposażenia łazienki, który doskonale wpływa na jej wystrój szczególnie w przypadku gdy jest to pomieszczenie urządzone w nowoczesnym stylu.

Przeszklone drzwi szafki sprawiają, że zwraca ona na siebie uwagę przebywających w łazience osób.

szafki lustrzane

Należy również pamiętać, że oprócz funkcji ozdobnej ma ona spełniać zadanie przechowywania kosmetyków i różnego rodzaju środków do pielęgnacji. Decydując się na zakup szafki lustrzanej do łazienki, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj materiału zastosowanego do jej obicia i półek, kolorystykę oraz ilość drzwi.

Rodzaj materiału w szafkach lustrzanych

Jeśli chodzi o szafki lustrzane, można się spotkać najczęściej z dwoma rozwiązaniami w kwestii zastosowanego w nich materiału do półek i boków. Jest to tworzywo sztuczne lub też płyta wiórowa.

Szafki łazienkowe z tworzywa sztucznego są tańsze i prezentują się efektownie dzięki odpowiedniemu połyskowi, ale jednocześnie są one bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, o które w łazience wcale nie jest trudno. Bardziej odporne na uszkodzenie są szafki z płyty wiórowej. Wyglądają one dodatkowo okazale dzięki temu, że są lakierowane.

Szafki lustrzane – jak dobrać ich kolor?

Kolor szafki powinien być dostosowany do barw dominujących w łazience lub też do innych elementów jej wyposażenia. Na przykład w pomieszczeniach o jasnych ścianach lub kafelkach warto zastosować szafki w kolorze białym, z kolei w łazience z elementami drewnianymi, dobrym pomysłem może być postawienie na szafkę lustrzaną z płyty wiórowej, która nie była lakierowana lub też na taką, która została pomalowana na takie kolory, jak brązowy lub beżowy.

Drzwi w szafce lustrzanej

Szafki lustrzane do łazienki dostępne są zwykle w wersji 1-drzwiowej, ale istnieje również możliwość zakupu takich  szafek z większą ilością drzwi (np. trzech). Jak wybrać odpowiednią szafkę? Szafka 1-drzwiowa sprawdzi się w przypadku singli lub par.

W przypadku gdy w takiej szafce będą umieszczane środki czystości i inne elementy wyposażenia, z których korzysta duża ilość domowników, warto jest zdecydować się na szafkę z większą ilością drzwi, która zapewnia większy porządek i pewną dozę prywatności, dzięki przegrodzeniu umieszczanych w nich rzeczy.

Przeszklona szafka sprawia, że pomieszczenie łazienkowe wygląda bardzo nowocześnie. Przed wyborem konkretnego jej modelu należy się jednak zastanowić nad jej właściwym skonfigurowaniem. Popełnienie błędu w tej kwestii może dać efekt odwrotny do zamierzonego powodując, że nie będzie ona pozytywnie wpływała na wystrój wnętrza.