EciPeci słuchawki wygłuszające – czy są potrzebne?

EciPeci słuchawki wygłuszające – czy są potrzebne?

EciPeci słuchawki wygłuszające to produkt, o którym pewnie większość z Was nie słyszała. Ja także dowiedziałam się o nim całkiem niedawno.

ecipeci

EciPeci to słuchawki wygłuszające, wyciszające dla dzieci. Miałam okazję zapoznać się z nimi po spotkaniu BlogoDamy w Kórniku. Czy rzeczywiście są przydatne, potrzebne czy to tylko zbędny gadżet?

Niebezpieczny hałas

Dzieci, a zwłaszcza niemowlaki mają bardzo wrażliwy aparat słuchu. Im mniejsze dziecko tym słuch bardziej narażony. Ważne jest by dbać o to, aby nadmierny hałas nie uszkodził go. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że mnie to nie dotyczy. A jednak… bywają sytuacje, w których dzieci przebywają w ogromnym hałasie.

Posiadając dziecko nie odcinamy się przecież od świata! Każdy z nas miał przed okresem macierzyństwa różne pasje, hobby i większość z nich można spokojnie kontynuować posiadając już malucha. Nie ograniczajmy się ze względu na te małe istotki pojawiające się w naszym życiu. Sama byłam niedawno na koncertach u mnie w mieście w związku z lokalnymi imprezami plenerowymi. To idealny przykład jak można wykorzystać takie słuchawki wygłuszające. Nie spowodują one, że dziecko kompletnie nic nie będzie słyszało, ale hałas zostanie tak stłumiony, że decybele nie będą już groźne dla słuchu malucha.

Kilka dni temu Natalka miała gorsze dni, płakała i budziła się częściej niż zwykle w nocy, a nad ranem było jeszcze gorzej. Prawdopodobnie ząbki. Krzysiu przebudził się, choć zazwyczaj śpi dość twardo i zmęczony, zaspany zapytał czy dam mu Natalki słuchawki. Ja zszokowana, że o nich pomyślał, ale przyniosłam mu je, założyłam, a On jak zwykle położył się na brzuszku i po kilku minutach zasnął mimo płaczu siostry.

Szczerze mówiąc sama chętnie bym założyła od czasu do czasu takie słuchawki by odciąć się od otaczającego mnie gwaru, hałasu. Wiele razy mój mąż opiekuje się dziećmi, a ja mam mieć wolną chwilę, ale wiecie jak to bywa z matką – jednym uchem słyszę, że coś się dzieje, że mała piszczy, że jest hałas, że Krzyś coś chce i mnie już nosi by wstać iść i ogarnąć to szybciej, lepiej itd. Mając takie słuchawki, zamknęłabym się w sypialni, położyła, poczytała w spokoju dobrą książkę lub popracowała w skupieniu przed komputerem.

Słuchawki tłumią hałas i są przeznaczone już dla niemowląt. Mają specjalne, dostosowane do malutkich dzieci bezpieczne i miękkie zapinanie na rzep, dzięki któremu możemy regulować wielkość opaski. Sprawdzą się świetnie podczas koncertów, pobytu na lotniskach, dworcach kolejowych czy w sylwestrową noc. Pomocne okazują się także dla dzieci autystycznych, które odbierają wszystkie bodźce z zewnątrz bardziej intensywnie.

Na zdjęciach z opaska jest odwrotnie włożona, stąd widać na środku szewki, ale to takie niedopatrzenie z mojej strony podczas wkładania. Opaski są wykonane perfekcyjnie, a na stronie producenta EciPeci możecie znaleźć sporo ciekawych wzorów.

eci peci słuchawki

słuchawki wygłuszające

słuchawki wyciszające