Scooby-Doo Story Cubes – pora na nowe historie

Scooby-Doo Story Cubes – pora na nowe historie

Scooby-Doo to postać znana większości dzieci, a także ich rodzicom. My poznajemy właśnie nowe przygody psiaka i Jego przyjaciół.

Story Cubes Scooby Doo

Scooby-Doo to bajka, którą pamiętam jeszcze z czasów swojego dzieciństwa. Dość długo jednak zabraniałam oglądać ją Krzysiowi. Mały ma 4 lata, a bajka, którą najczęściej ogląda na kanale Boomerang dedykowana jest dla dzieci w wieku 6+.

Dlaczego w końcu się zgodziłam?

Kiedy Krzyś opanował pilota i zorientował się, że po kanałach można „latać” po kolei, a nie tylko przełączać ze znanych dotychczas Disney Junior i NickJunior odkrył m.in. właśnie Boomerang. Pewnego wieczoru, kiedy weszłam do pokoju i zobaczyłam, że ogląda Scooby’ego powiedziałam, żeby przełączył, bo nie może oglądać tej bajki, gdyż jest zbyt straszna. Wiecie co usłyszałam? „Mamo, nie musisz się bać, to nie są prawdziwe duchy i potwory, tu jest zawsze ktoś za nie przebrany”. ?!?!? … „Skąd wiesz, że zawsze to ktoś się przebiera, przecież nie oglądasz tej bajki, wiesz, że Ci nie pozwalam?” – nie potrzebnie spytałam, sprawa była jasna…. „Jak byłem z tatą to już oglądałem i dziadek też mi pozwalał, tylko trochę się bał ze mną oglądać, bo mówił, że mu się później będzie śniło w nocy”. Zaczęłam się zastanawiać i doszłam do wniosku, że ja sama oglądałam tą bajkę dość wcześnie. Kiedyś nie było kilkunastu kanałów z bajkami. Jak leciała dobranocka to patrzyły dzieci bez względu na wiek – i te 2 letnie i te 10 letnie. A skoro Mały rozumie, że to tylko bajka, że potworów nie ma to czemu nie?

Fascynacja Scooby-Doo

Szybko bajka stała się jedną z ulubionych, a główni bohaterowie to postacie, które bardzo polubił. W związku z tym, jak na małego fana przystało, Krzyś ma odzież i zabawki oraz inne gadżety z tym pieskiem. Kiedy zobaczyłam grę Story Cubes Scooby-Doo wiedziałam, że przypadnie mu do gustu.

Story Cubes Scooby-Doo

Gra w kości, która rozwija i pobudza wyobraźnię. Dziewięć niepozornych kostek, a na każdej z nich sześć różnych obrazków. W pudełku znajduje się instrukcja oraz opis poszczególnych symboli, choć można je interpretować również na swój sposób. Każdy z graczy rzuca wszystkimi kostkami, a następnie próbuje opowiedzieć historię na podstawie wyrzuconych ilustracji. Wygrywa najlepsza historia. Można się nimi bawić również samodzielnie i wymyślone historie narysować tworząc np. komiks. Idealna gra do zabrania na wakacje. Zajmuje bardzo mało miejsca. Kostki zamknięte w poręcznym pudełku zmieszczą się nawet do kieszeni.

Rory's Story Cubes

gra dla dzieci ze Scoobym

kostki do gry dla dzieci

Scooby Doo Story Cubes

Gra w kości

Story Cubes

Scooby-Doo

Gra przeznaczona dla dzieci w wieku 5+, a liczba graczy jest właściwie nieograniczona. Cena 59.95 zł.