4 kreatywne zabawki, które polubi Twoje dziecko

4 kreatywne zabawki, które polubi Twoje dziecko

Kreatywne zabawki dają mnóstwo korzyści dzieciom, a nam pozwalają sprawdzić ich umiejętności, pomysły i zdolności manualne.

kreatywne zabawki

Kreatywne zabawki – kto ich nie lubi? Dzieci uwielbiają je za ogrom możliwości jakie dają, a rodzice cieszą się kiedy Maluchy poprzez zabawę nimi rozwijają swoje zdolności. Dziś chciałam zaprosić Was w świat Kreatywnych Maluchów i pokazać cztery zabawki, które z pewnością polubią, ale także miejsce, do którego warto się wybrać z naszymi pociechami. Kreatywne Maluchy w Galerii Pestka w Poznaniu to stoisko znajdujące się na 1 piętrze tego centrum handlowego. Nie sposób się tam nudzić. Sympatyczny personel wytłumaczy co i jak, które zabawki do czego służą i dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone. A dodatkowo Wasze Szkraby mogą na miejscu wypróbować zabawę klockami czy różnymi masami. To miejsce, gdzie dzieci będą świetnie się bawić, a dorośli znajdą idealne zabawki czy pomysły na prezent. Wszystkie prezentowane poniżej propozycje znajdziecie właśnie w tym miejscu!

Kreatywne Maluchy Galeria Pestka

zabawki kreatywne

makieta playmais

kreatywna zabawa

Galeria Pestka Poznań zabawa

PlayMais zabawa

Do domu wróciliśmy z takim oto zestawem, a dziś na blogu przedstawiam cztery najciekawsze kreatywne zabawki, które przypadły do gustu zarówno mnie i jak i Krzysiowi i zapewniają mu długie godziny zabawy.

zabawki kreatywne

1. Korbo

Pomyśl, zbuduj i zakręć! To główne hasło i zamyśl tej zabawki. Nietuzinkowe klocki, których głównym elementem są zębate koła. Dziecko podczas zabawy musi kombinować, myśleć i konstruować takie budowle, żeby wszystko współgrało, a w efekcie końcowym konstrukcja została wprawiona w ruch. Na podstawach możemy tworzyć z pomocą łączników zarówno poziome jak i pionowe budowle lub różne pojazdy. W instrukcji znajdziemy kilka pomysłów do wykonania. Załączone zostały również woskowe sznureczki, dzięki którym zabawa będzie jeszcze bardziej atrakcyjna, a stworzone konstrukcje ciekawsze. Karuzela, huśtawka, wiatrak czy quad to tylko kilka przykładów z ogromu możliwości jakie dają klocki. Prezentowany zestaw jest jednym z mniejszych dostępnych na rynku. Natomiast ja już wiem, że to nie ostatni nasz zestaw i mam zamiar zainwestować w inne, aby Krzyś, który uwielbia się nimi bawić miał jeszcze większe pole do popisu. Jego pomysły potrafią mnie zaskoczyć. A zabawa klockami przypadła mu do gustu od pierwszych chwil, jeszcze na stoisku Kreatywne Maluchy. Cena na ceneo.pl ok. 40 zł.

klocki korbo

zabawa klockami  korbo

mały konstruktor

klocki konstrukcyjne

korbo klocki zabawa

2. Kulkolinda

Wzbudziła moją ciekawość już od pierwszej chwili. Jak to działa?! Malutkie kuleczki, z których można tworzyć przeróżne rzeczy. Kulkolinda to właściwie masa plastyczna. Te drobne kuleczki połączone są ze sobą klejem, który nie klei się do rąk i nie wysycha! Sprawdziłam zostawiając część wyjętą na stoliku przez kilka dni i efekt nadal jest taki sam – kulki się kleją bez problemu i masa nadal można dowolnie formować. W opakowaniu znajduję się aż 7 kolorów, które możemy ze sobą zmieszać. Świetna kreatywna zabawa bez końca, ogranicza nas tylko wyobraźnia! To po prostu trzeba dotknąć, trzeba to poczuć! Cena na ceneo.pl ok. 30 zł.

kulkolinda

kulkolinda kolory

kulkolinda zabawka

masa plastyczna

kulkolinda czy warto

3. PlayMais

Kolorowe chrupki kukurydziane, z których możemy tworzyć co tylko chcemy. Barwione są barwnikami spożywczymi, więc zabawa nimi jest całkowicie bezpieczna, nawet jeśli dziecko zje kilka chrupek. W sprzedaży dostępne są najróżniejsze zestawy – małe już za kilkanaście złotych. W zestawie Piraci, który posiadamy znajduje się plastikowy nożyk oraz kawałek ściereczki. Dodatkowo są karty do wyklejenia oraz model statku i instrukcja tworzenia piratów. Elementy możemy przecinać, wycinać z nich, zduszać je, tworzyć kulki czy paseczki. Na pierwszy rzut poszły karty, na których Krzysiu ćwiczył. Wycinał i formował odpowiednie kształty, które następnie przyklejał. W tym celu nie potrzeby jest klej. Wystarczy zwilżona ściereczka, o którą pocieramy chrupki i dzięki temu sklejają się one zarówno ze sobą jak i do innych elementów np. papierowych. Oprócz gotowych pomysłów możemy tworzyć również swoje własne. Zabawa na kilka godzin gwarantowana! A dziecko ma z tego wielką frajdę – Krzysiu zwłaszcza z krojenia chrupek 😉 Cena na ceneo.pl ok. 42 zł.

PlayMais

chrupki do zabawy

playmais zabawa

playmais piraci

jadalne chrupki do zabawy

chrupki zabawka

playmais zestaw piraci

4. Sprytna plastelina

Plastelina znana jest nam wszystkim. Jednak czy słyszeliście kiedyś o sprytnej plastelinie? Jeśli nie, to warto się nią zainteresować, bo to świetna zabawka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Można jej używać jako antystres, skuteczny gadżet rehabilitacyjny czy pomoc w walce z nałogiem. Natomiast dzieci mają z zabawy nią mnóstwo frajdy. Plastelina rozciąga się, można ją formować w różne kształty, przy mocniejszym pewnym pociągnięciu rozrywa się jak papier, odbija się i skacze jak piłeczka, a także rozbija się jak porcelana. Dostępne są także sprytne plasteliny magnetyczne, zmieniające kolor lub świecące. Nasza to NIEBIESKI FANTOM i ma właśnie właściwości świecące. Dzięki załączonej małej latarce można po niej pisać, rysować i naświetlać ją w dowolny sposób. Plastelina zapakowana jest w małą metalową puszkę, która mieści się do torebki i można ją ze sobą zabrać na wakacje, w podróż samochodem czy do pracy. Cena na ceneo.pl ok. 55 zł.

sprytna plastelina

kreatywna plastelina

sprytna plastelina właściwości

świecąca plastelina

zabawa plasteliną

Jak podobają Wam się przedstawione kreatywne zabawki? Która przypadła Wam najbardziej do gustu?