4 pomysły na wykorzystanie wałka grawerowanego

4 pomysły na wykorzystanie wałka grawerowanego

Pomysły na wykorzystanie wałka grawerowanego podczas wspólnego spędzania czasu z dzieckiem – 4 propozycje.

wałki grawerowane

Dziś przedstawiam 4 pomysły na wykorzystanie wałka grawerowanego.
Prezentowane poniżej wałki grawerowane stały się inspiracją do wspólnej zabawy z Krzysiem. Wybór wzorów jest przeogromy i ciężko się zdecydować. Ja postawiłam na wzory dziecięce, ale także na takie, które mi się spodobały. Wybrałam cztery wałki małe i jeden duży. Przesyłka dotarła solidnie zapakowana. Jedyny minus to zapach… przed pierwszym użyciem wałki śmierdziały – grawer wykonywany jest laserowo i czuć zapach spalonego drewna. Oczywiście zawsze przed użyciem produktów przeznaczonych do kontaktu z żywnością myjemy je! Pamiętajcie, że wałków nie myjemy w zmywarce! Można je łatwo wyczyścić za pomocą szczoteczki i płynu do mycia naczyń. Każdy z wałków, a także wiele innych wzorów dostępne są w sklepie https://mygiftdna.pl/ w dziale akcesoria kuchenne.

pomysły na wykorzystanie wałka grawerowanego

1. Ciastka

Jedna z najbardziej oczywistych propozycji, którą musieliśmy przygotować. Wałki ku temu są głównie przeznaczone. Do ozdabiania ciastek i innych wypieków. Fantastyczna zabawa dla dziecka podczas przygotowywania, a później radość z jedzenia wzorzastych ciasteczek. Najlepiej skorzystać z przepisu dostępnego na opakowaniu wałków. Jeśli mamy inny to ciasto musi być dość twarde. Ja oczywiście zrobiłam z innego przepisu i pierwszy raz ciacha nie wyszły tak jak powinny. Jednak potwierdzam, że da się i ciastka wychodzą, co możecie zobaczyć na blogu Mała Rzecz A Cieszy.

2. Czekolada

Grawerowana czekolada? Czemu nie! Wystarczy rozpuścić czekoladę, a następnie wylać ją np. na folię aluminiową i wstawić na kilka/kilkanaście minut do lodówki. Czas jest zależny od ilości czekolady, grubości. Najlepiej sprawdzić konsystencje przed odciśnięciem wałka. Po dotknięciu czekolada nie może być zbyt miękka, ale powinna być jeszcze plastyczna, tak by delikatnie dało się ją wcisnąć.

3. Masy plastyczne

Różnego rodzaju masy plastyczne, ciastoliny, plasteliny będą idealne do odciskania na nich wzorków z wałków grawerowanych. Przepis na domową ciastolinę na dwa sposoby znajdziecie u Małgosi (Jaśkowe Klimaty).

4. Stempelki

Malując wałki farbkami możemy użyć ich jako stempelków. Również świetnie sprawdzą się w tej roli wyschnięte i twarde masy plastyczne np. masa porcelanowa, na której wcześniej odbiliśmy wzorki z wałków.