Gdzie jest Dory? Książki wydawnictwa Egmont

Gdzie jest Dory? Książki wydawnictwa Egmont

Gdzie jest Dory – Film animowany o tym tytule pojawił się niedawno w kinach. Ja dziś pokazuję książki oparte na tej samej historii.

gdzie jest dory

Co prawda w kinie na Gdzie jest Dory nie byliśmy. Bohaterka jest mi jednak znana z bajki, w której pierwszy raz można ją zobaczyć, a mianowicie Gdzie jest Nemo? Krzysiu jeszcze całej animacji nie obejrzał, ale planujemy pokazać mu bajkę z przygodami małego Nemo. Czytaliśmy natomiast kilka razy historie niebieskiej rybki Dory.

Dory to rybka, która ma problem z pamięciom. Szybko zapomina nawet rzeczy, które wydarzyły się przed chwilą. W ten sposób straciła swoją rodzinę. Będąc małą rybką zgubiła się i zapomniała gdzie mieszka. Po pewnym czasie całkiem zapomniała czego szuka. Poznała nowych przyjaciół Marlina i jego syna Nemo, z którymi wiodła szczęśliwe życie. Pewnego dnia jednak uświadamia sobie, że tęskni za rodzicami i utraconym domem. Za sprawą przebłysku pamięci przypomina sobie skąd pochodzi. Postanawia odnaleźć swoich rodziców, a z pomocą przychodzą jej oczywiście Marlin i Nemo. Rozpoczyna się przygoda. Cała trójka po drodze napotyka na trudności i przeciwności, z którymi starają sobie jakoś poradzić. Pomagają im napotkane po drodze inne zwierzęta. Historia kończy się szczęśliwie i Dory odnajduję swoich bliskich.

Wszystkie 3 prezentowane poniżej książki opowiadają tą samą historię i powtarzają się w nich te same ilustracje. Powstały na podstawie filmu, więc nie ma się co dziwić. Którą z nich najlepiej wybrać?

Gdzie jest Dory Złota Księga jest najbardziej szczegółową opowieścią z trzech prezentowanych. Ponadto jest pięknie wydana – okładka jest według mnie najładniejsza. Jeśli macie starsze dzieci, które z chęcią słuchają dłuższych opowieści śmiało możecie ją wybrać. Krzysiu wysłuchał całej historii w skupieniu.

Tytuł: Gdzie jest Dory? Złota Księga

Autor: Disney

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 31,49 zł

ceneo.pl: ok. 21 zł KLIK

Liczba stron: 96

Oprawa: twarda

 

Gdzie jest Dory? Złota Księga

Gdzie jest Dory Kocham ten film. Książka opowiada tą samą historię jednak jest to wersja „okrojona”. Takie streszczenie opowieści. Sprawdzi się w przypadku młodszych pociech, które nie mają cierpliwości by wysłuchać całej bajki o przygodach rybek.

Tytuł: Gdzie jest Dory. Kocham ten film.

Autor: Disney

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 22,49 zł

ceneo.pl: ok. 15 zł KLIK

Liczba stron: 64

Oprawa: twarda

Gdzie jest Dory Kocham ten film

Gdzie jest Dory Wielki Zeszyt Filmowy to najkrócej przedstawiona historia o sympatycznej rybce. Książka wzbogacona jest natomiast w naklejki oraz kolorowanki, co może zainteresować dzieci.

Tytuł: Gdzie jest Dory.

Wielki zeszyt filmowy.

Autor: Disney

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 15,29 zł

ceneo.pl: ok. 10 zł KLIK

Liczba stron: 48

Oprawa: miękka

Gdzie jest Dory Wielki zeszyt filmowy

 


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]