Dalia z papieru krok po kroku

Dalia z papieru jest bardzo prosta w przygotowaniu i może się stać piękną dekoracją. Dziś pokazuję jak krok po kroku wykonałam taki kwiat.

dalia z papieru

Dalia z papieru to prosta w wykonaniu dekoracja. Kwiat możemy wykonać w różnych kolorach. Ja wybrałam dwa odcienie niebieskiego oraz biały.

Potrzebne będą:

  • kartki w wybranych kolorach
  • nożyczki
  • klej w sztyfcie
  • klej na gorąco
  • kółko wycięte z kartonu

Ruloniki możemy zwijać z kwadratów lub prostokątów z pociętych kartek. Rozmiar zależy od tego jak duży kwiat chcecie otrzymać. Ja rozcięłam kartę A4 na cztery równe części i z takich prostokątów zwijałam ruloniki w kolorze niebieskim. Za każdym razem na końcu delikatnie podklejałam je klejem w sztyfcie, aby się nie rozwinęły.

 

DSC_2722

Kiedy już mamy zwinięte rulony możemy je przykleić na tekturowym kółku. W tym celu najlepiej sprawdza się klej na gorąco. Zachowując odstęp od brzegów okręgu przyklejamy obok siebie rulony. W ten sposób przyklejamy również kolejne warstwy. Ja zrobiłam je w jaśniejszym odcieniu niebieskiego koloru.

DSC_2723

DSC_2726

DSC_2727

DSC_2729

Na wypełnienie środka kwiatu użyłam kartki koloru białego, tym razem rulony wykonałam z mniejszych prostokątów (kartka A4 rozcięta na osiem części). Gotowy kwiat można za pomocą taśmy dwustronnej przykleić np. na ścianie czy drzwiach. Dalia z papieru prezentuje się pięknie.

kwiat z papieru

papierowa dalia

By | 2020-10-06T01:25:24+02:00 24 czerwca, 2016|Slajdy|1 Comment

About the Author:

Jestem mamą dwójki łobuziaków - 9 letniego Krzysia i 5 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.