Najlepsze zabawy dla dzieci – moje top 5 zabaw

Najlepsze zabawy dla dzieci – moje top 5 zabaw

Najlepsze zabawy dla dzieci to nie zawsze gotowe zabawki, które kosztują majątek. Dzieciom często do szczęścia potrzeba niewiele.

Untitled

Najlepsze zabawy dla dzieci to moja lista 5 zabaw, które doskonale pamiętam z dzieciństwa i chyba każdy bawił się w kilka z nich. Warto zatem zaproponować je naszym dzieciom. To, że czasy się zmieniają nie oznacza, że dzieci są inne. To my je wychowujemy w dobie najnowszych technologii i super zabawek, ale pokażmy, że bawić można się też bez gadżetów. Każde dziecko potrzebuje poświęcenia czasu i naszej uwagi. Pokażmy, że my też umiemy się bawić, zaprezentujmy jak to robiliśmy, gdy byliśmy w ich wieku. Gwarantuje, że Maluchy załapią w mig i wspaniale wspólnie spędzicie czas.

1. Zabawa w pocztę

Uwielbiałam wypełniać po swojemu druczki pocztowe, te prawdziwe „dorosłe”. Od czasu do czasu można zabrać kilka sztuk i sprawić tym dziecku ogromną radość. Zabawa w pocztę i wysyłanie listów, wypełnianie druczków przy okazji nauczy je jak robić to prawidłowo, z której strony przyklejać znaczek, gdzie wpisywać adresy. Za znaczki mogą służyć zwykłe naklejki, które chyba każde dziecko uwielbia. Jeśli macie jakieś pieczątki to również je wykorzystajcie do zabawy. Niech Maluch zostanie pracownikiem poczty i podbija pieczątkami listy i druczki.

DSC_2750

2. Biblioteka

Do dziś mam swoje książki z dzieciństwa, w których na pierwszych stronach ołówkiem wpisane są numery. To numery książek z biblioteki, które nadawałam podczas zabawy. Robiłyśmy z siostrą specjalną kartę członka biblioteki i miałyśmy zeszyt, w którym zapisywało się kto co wypożyczył. Oczywiście tylko na kilka „zabawowych” dni. Po tym czasie trzeba było oddać książki i wypożyczało się następne. Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy bawi się w nią więcej dzieci, ale i z mamą czy tatą można się świetnie pobawić.

DSC_2754

3. Szpital

Zazwyczaj pacjentami były pluszaki. Złamana nóżka, rączka, bolący brzuch, chore serce… różne zabiegi i operacje, dbanie o chorych, podawanie im leków i posiłków. Szykowaliśmy im opatrunki z chusteczek higienicznych. Im więcej pacjentów tym ciekawiej. Można też zabawić się w chorego i doktora tylko z rodzicem, wówczas dajmy szansę Maluchowi by został lekarzem, a my wymyślajmy różne choroby, na które cierpimy.

DSC_2755

4. Szkoła

Bawił się w nią chyba każdy! Prowadziłam nawet dziennik, zrobiony z zeszytu. Oczywiście nielubiane koleżanki czy koledzy dostawali same złe oceny, a ulubione koleżanki najlepsze. Sprawdzanie obecności, prowadzenie lekcji, zadawanie prac domowych, ocenianie i dawanie uwag. Jak któraś koleżanka dostała tablice z kredą to był wypas, ale i bez niej można było sobie poradzić. Przyklejałam kartkę z bloku na szafie i ona robiła za szkolną tablicę.

najlepsze zabawy dla dzieci

5. Sklep

Kolejna fantastyczna zabawa znana chyba wszystkim z dzieciństwa. Nie ważne z czym, ważne, że sklep! Choć ja najbardziej lubiłam bawić się w drogerie. Choć mama nie zawsze spytana o zdanie bywała niezadowolona z podbierania kosmetyków do zabawy. Ustawiałyśmy deskę do prasowania na najniższym poziomie i to była nasza lada sklepowa. Kalkulator zamiast kasy i pieniądze zrobione z papieru samodzielnie. Żadnych specjalnych sprzętów i zabawek nie potrzeba, tylko to co już mamy w domu.

DSC_2774

Jeśli jeszcze macie wątpliwości jakie są najlepsze zabawy dla dzieci to polecam książkę Gry i zabawy dla dzieci Małgorzaty Cieślak. To świetny zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci już od 1 miesiąca życia. Znajdą się tu zabawy zarówno dla jednego dziecka jak i grupowe, a także pomysły na organizację przyjęć urodzinowych.

Tytuł: Gry i zabawy dla dzieci

Autor: Małgorzata Cieślak

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Cena (z okładki): 34,90 zł

ceneo.pl: ok. 20 zł KLIK

Liczba stron: 336

Oprawa: miękka

gry i zabawy dla dzieci


 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]