Tata Miś hop z kry na krę!

Tata Miś hop z kry na krę!

Lubimy planszówki i choć Krzyś ma dopiero 3 lata próbujemy grać również w takie dla starszych dzieci. Tata Miś hip z kry na krę! to właśnie jedna z tych gier.

Tata Miś

Większość gier planszowych, które posiadamy ma drewniane pionki, tak jest i w przypadku gry Tata Miś hop z kry na krę. Bardzo podoba mi się takie urozmaicenie i różnorodność kształtów tych pionków. Nie są to już typowe gry planszowe, które pamiętam z dzieciństwa, gdzie plansza zawsze była kwadratowa lub prostokątna a pionki plastikowe wyglądające niemalże identycznie w każdej planszówce.

W opakowaniu Tata Miś hop z kry na krę znajdziemy 13 kafelków kry, 2 kafelki z popękanym lodem oraz 1 z wanną, która jest celem wędrówki misi polarnych. Jest także 1 biały tata miś, 6 kolorowych małych niedźwiadków oraz 6 kostek.

Celem gry jest dotarcie do wanny, aby niesforne niedźwiadki wykąpały się po zabawie farbkami. Układamy drogę, na końcu której znajduje się kra z wanną. Rzucamy wszystkimi kostkami, a przemieszczamy się o tyle pól ile kostek z krą uda się wyrzucić. Nie jest to jednak koniec. Gra pozwala podejmować ryzyko i decydować czy po pierwszym rzucie kostkami spróbujemy jeszcze raz rzucić tymi, na których nie wypadła kra, czy przemieszczamy misia o początkową liczbę. Jeśli rzucamy pozostałymi kostkami i na żadnej z nich nie wypadnie kra to nasz cały ruch przepada. Wygrywa uczestnik, którego miś jako pierwszy dotrze do wanny.

Nazwa: Tata Miś hop z kry na krę!

Producent: Egmont

Cena: ok. 59,90 zł – KLIK

Wiek graczy: 5+

Liczba graczy: 2-6

Czas gry: ok. 20 min.

DSC_1216

Tata Miś