Jak uszyć renifery – krok po kroku |DIY, zrób to sam|

Jak uszyć renifery – krok po kroku |DIY, zrób to sam|

Jak uszyć renifery – zawieszki z filcu DIY. Instrukcja krok po kroku oraz szablon do pobrania. Świąteczne dekoracje.

renifery z filcu

Jak uszyć renifery? Dziś instrukcja krok po kroku wraz z szablonem!

Zawieszki można wykonać z różnych materiałów. Ja szyłam je z filcu, a także z cienkiego polaru. Znalazłam szablon w zeszłym roku w sieci, niestety teraz nie mogę go odszukać. Zrobiłam nowy, obrysowany z mojego zeszłorocznego. Gdyby ktoś kojarzył skąd pochodzi ten wzór reniferka, proszę o informację chętnie podlinkuje do autora.

szablon renifer wzór renifer

Jak uszyć renifery?

Szablon wycinamy i przerysowujemy na materiał. Ważne, aby ślady obrysowywania były na wewnętrznej stronie reniferów. Wystarczy Wam jeden szablon, ale pamiętajcie, by go obracać na prawą i lewą stronę.

Jak uszyc renifery

Kiedy już mam gotowe wycięte reniferki wyszywam oczy. Następnie przyszywam kokardki z jednej strony renifera. Ozdobić można go na różne sposoby, w zeszłym roku robiłam reniferom filcowe siodełka lub wyszywałam śnieżynki. Tutaj wszystko zależy od Waszego pomysłu. Wszywamy wstążeczkę aby renifera można było powiesić. Ważne, aby zrobić to wszystko przed zszyciem dwóch części.

renifer z filcu krok po kroku

I ostatni krok – zszycie obu części i wypchanie renifera. Stosuję ścieg dziergany, który jest bardzo prosty. Najłatwiej nauczyć się go na podstawie filmików na youtube.com. Pamiętajcie o zrobieniu noska. Wystarczy wykonać ścieg jeden obok drugiego podczas zszywania.

Do wypychania używam wsadu z poduszek z Ikei, które kosztują ok. 5 zł. Można spróbować watą, jeśli nie macie możliwości zakupu specjalnego wsadu lub tanich poduszek, z których go wykorzystacie. Zszywanie rozpoczynam od miejsca w którym jest przyszyta tasiemka – w tym roku między rogami.

DSC_0051

DSC07891