Trefl Zawody – edukacyjna układanka dla najmłodszych

Trefl Zawody – edukacyjna układanka dla najmłodszych

Trefl Zawody to edukacyjna układanka dla najmłodszych dzieci w wieku 2-6 lat, w której znajdziemy aż 13 różnych propozycji zabawy.

DSC06463

Poszłam za ciosem i skoro Krzysiowi spodobała się planszówka, którą sama zrobiłam i potrafi w nią grać postanowiłam kupić mu jakąś inną grę. Wybór padł na grę Zawody z serii Mały Odkrywca od Trefl. Choć na pudełku znajduję się informacja, że gra przeznaczona dla dzieci w wieku 3+ w instrukcji znajdziemy informację, że seria Mały Odkrywca dedykowana jest dla dzieci w wieku 2-6 lat. Układanka daję nam wiele możliwości zabawy i wykorzystania poszczególnych elementów. Aż 13 propozycji zabaw z układanką znajdziemy w instrukcji. Krzysiu póki co nie wszystkie propozycje gry by zrozumiał, ale kilka z nich już wypróbowaliśmy. Oczywiście podstawowa zabawa polega na ułożeniu przy każdej postaci potrzebnych jej do wykonywania swojego zawodu przedmiotów. Nie wszystkie zawody Krzysiu znał, więc dzięki grze uczymy się ich. Jedną z opcji, w którą również gramy już z Krzysiem jest memo. Wybieramy po jednej postaci i jednym przedmiocie z jej zawodu. Następnie mieszamy elementy i odwracamy obrazkiem do dołu. Odwracamy po dwa kartoniki sprawdzając czy pasują do siebie, jeśli nie odkładamy je znowu obrazkami do dołu. Jeśli uda się znaleźć parę – osoba i przedmiot potrzebny do wykonywania jej zawodu – wtedy możemy spróbować poszukać kolejną parę. Wygrywa ten kto znajdzie najwięcej par. Można też grać grupowo i rozdać każdemu z uczestników zabawy równą ilość kart z przedstawicielami zawodów, a wszystkie narzędzia pracy rozłożyć na środku. Kto pierwszy znajdzie wśród przedmiotów te pasujące do jego postaci i ułoży je wygrywa. My z mężem grając w tą wersję musieliśmy bardzo spowolnić swoje poszukiwania, żeby Krzysiu nie został w tyle. On potrzebował trochę więcej czasu na odszukanie narzędzi i dopasowanie ich do postaci.  Dodatkowo dołączonych jest 6 dwustronnych kart z miejscami pracy poszczególnych postaci oraz karta zadań i zagadek. Aż 13 możliwości gry jest podanych w instrukcji, a przecież samodzielnie też możemy wymyślić swoje zasady i swoją zabawę z zawodami. Gra świetna, zastanawiam się nad innymi z tej serii Mały Odkrywca.

Producent na temat gry:

Zawody to układanka edukacyjna, dzięki której dzieci zapoznają się z pracą ludzi na różnych stanowiskach oraz ich narzędziami pracy. Bawiąc się dzieci wzbogacają słownictwo związane z zawodami, ćwiczą umiejętności wypowiadania się na określony temat, rozbudzają ciekawość poznawczą, a także rozwijają pamięć wzrokową i sprawność manualną.

Produkt dostarcza wielu pomysłów na zabawę – dziecko ma możliwość zabawy w pojedynkę i w grupie rówieśników. Do gry dołączone są scenariusze i propozycje do wykorzystania przez rodziców.

Seria Mały Odkrywca to gry edukacyjne dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Wszystkie pozycje zostały opracowane przez zespół specjalistów z różnych dziedzin: pedagogiki, filologii, logopedii, socjologii oraz psychologii. Każda z gier została przygotowana, by wspomagać rozwój poznawczy i intelektualny dziecka: rozwija myślenie logiczno-matematyczne, stymuluje rozwój słownictwa i zdolności komunikacyjne, ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, trenuje pamięć i koncentrację, pobudza wyobraźnię oraz kreatywność. Nasze produkty to połączenie zabawy z elementami edukacyjnymi, a jednocześnie twórcze pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem.

Producent: Trefl

Nazwa: Zawody

Seria: Mały Odkrywca

Cena: 19,99 zł

Wiek graczy: 2-6 lat

Liczba graczy: 1-4

DSC06462

DSC06464

DSC06466

DSC06467

DSC06468

DSC06469

DSC06470

DSC06471

DSC06472

DSC06475

DSC06477

DSC06480