Kojce dla dzieci – jaki model wybrać?

Kojce dla dzieci – jaki model wybrać?

Chcesz stworzyć swojemu dziecku bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń do zabawy? Wykorzystaj praktyczny kojec, który cieszy się obecnie duża popularnością wśród rodziców. Dzięki niemu sprawowanie opieki nad ciekawym świata smykiem staje się znacznie łatwiejsze. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kojca, zapoznaj się wcześniej z dostępnymi na rynku modelami, by dokonać najlepszego wyboru.

kojec dla dziecka

Kojec dla dzieci – w trosce o bezpieczeństwo

Każdy rodzic wie, że ruchliwego, pełnego energii niemowlaka nie można spuścić z oka nawet na chwilę. Połączenie obowiązków domowych ze sprawowaniem opieki nad maluszkiem nierzadko bywa sporym wyzwaniem. Rozwiązaniem są kojce dla dzieci. Wykonane z siatki boki zapewniają smykom doskonałą widoczność, a jednocześnie chronią przed urazami. Gwarantują także doskonały dostęp powietrza.

Kojce dla dzieci powstają z materiałów odpowiednich dla maluszków od pierwszych dni ich życia. Są niezwykle stabilne. Wyposażone w wygodny materacyk, będą idealnym miejscem dla niemowlęcych zabaw.

kojce dla dzieci

Kojec dla dziecka – rozmiar

Wybór w dużej mierze zależy od potrzeb oraz indywidualnych preferencji rodziców i dziecka. Na https://mamabrum.eu/kojce-dla-dzieci można znaleźć modele w szerokim wyborze rozmiarów. Przy zakupie warto wziąć pod uwagę ilość wolnego miejsca w domu. Czy duży kojec zmieści się w salonie lub w dziecięcym pokoju? Czy nie utrudni poruszania się po mieszkaniu i nie przytłoczy wnętrza?

W niewielkich przestrzeniach doskonale sprawdzą się małe, kwadratowe kojce. Warto jednak pamiętać, że dziecko szybko rośnie i już wkrótce może się okazać, że ma zbyt mało miejsca do zabawy. Do przestronnych wnętrz wybierz duże, prostokątne kojce, które mogą pomieścić nawet kilkoro dzieci lub dziecko i rodzica. Optymalnym wyborem będzie kojec dla dziecka 180×150 cm, choć warto przemyśleć także zakup większych modeli, jeśli są ku temu odpowiednie warunki.

kojce dziecięce

Kojce dla dzieci – jak wybrać?

Co jeszcze wziąć pod uwagę podczas zakupu kojca? Poza rozmiarem liczy się jakość zastosowanych do jego wykonania materiałów. Siatka na bokach powinna być mocna, a konstrukcja stabilna. Niezwykle istotne są także sprzyjające bezpieczeństwu rozwiązania, takie jak miękkie brzegi, brak ostrych krawędzi oraz innych elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla smyka. Warto także sprawdzić, czy upatrzony model został wyposażony w co najmniej 2 mechanizmy blokujące, które uniemożliwią składanie kojca do środka.

Planujesz przestawianie kojca? Zdecyduj się na lekki model, by móc go z łatwością przenosić. Niska waga często jednak idzie w parze z ograniczoną stabilnością. Alternatywą jest mobilny kojec na kółkach, który można błyskawicznie przesunąć w wybrane miejsce.

Kojec dla dziecka – design

Nie bez znaczenia jest także design. Ostatecznie, kojec stanowi element wyposażenia wnętrza. Powinien więc wpisywać się w wystrój pomieszczenia. Wybierz taki model, który nie będzie przytłaczać aranżacji. Zamiast jaskrawych, wielobarwnych kojców, zdecyduj się na takie, które dostępne są w stonowanych, łagodnych dla oczu kolorach.

Na rynku można znaleźć wiele modeli z kolorowymi rysunkami na siatkach. Przebywając w nich, dziecko ma ograniczone pole widzenia. Obserwowanie otoczenia podczas zabawy w takim kojcu może okazać się utrudnione, a to z kolei może sprawić, że maluch niechętnie będzie w nim przebywać. Sprawdź także, czy kojec, który zamierzasz kupić posiada specjalne uchwyty, ułatwiające dziecku naukę wstawania. Modele z rozpinanym bokiem pozwalają raczkującemu lub chodzącemu już dziecku na bezpieczne wchodzenie i wychodzenie do kojca.

*artykuł zewnętrzny