Jak dobrać puder do twarzy?

Jak dobrać puder do twarzy?

Puder do twarzy to kosmetyk bez którego ciężko wyobrazić sobie makijaż zarówno dzienny jak i wieczorowy. Jego zadaniem jest nie tylko utrwalenie makijażu, ale również zmatowienie skóry, a czasami nadanie jej odrobiny blasku. W jaki sposób należy dobierać puder do twarzy? Jak powinno się go nakładać aby uzyskać perfekcyjne wykończenie?

jak dobrać puder

Jakie są zalety pudrowania twarzy?

Obecnie na rynku dostępna jest cała gama różnego rodzaju pudrów do twarzy. O szeorkim wyborze przekonać można się, chociażby na perfumeria.pl/collections/makijaz-twarz-pudry, gdzie dostępny jest popularny puder w kamienu,sypki czy prasowany. Każdy z nich wymaga innej aplikacji. Czasami trzeba zaopatrzyć się w specjalny pędzel a czasami wystarcza gąbeczka dołączona do zestawu. Oprócz osobistych preferencji dotyczących konsystencji produktu należy również wziąć pod uwagę typ swojej cery. Nie bez znaczenia jest także typ makijażu, który chcemy wykonywać z użyciem pudru.

puder do twarzy

Puder w makijażu – jaka jest jego rola?

Odpowiednio dobrany puder do twarzy to kosmetyk, który można wykorzystywać w kilku celach. Podstawowy zadaniem pudru jest utrwalenie oraz wykończenie make upu. Dodatkowo potrafi on matować cerę i redukować nadmiar sebum pojawiający się na jej powierzchni. Oprócz tego lekko tuszuje różnego rodzaju niedoskonałości począwszy od zaczerwienień po drobne zmarszczki czy wypryski. Dlatego ciężko wyobrazić sobie bez niego zarówno makijaż dzienny jak i wieczorowy.

Który puder do twarzy sprawdzi się lepiej – w kamieniu czy sypki?

W kamieniu czy sypki -to najczęstszy dylemat kobiet kupujących puder. Warto pamiętać, że zarówno jeden jak i drugi typ produktu ma swoje zalety. Puder w kamieniu bardzo dobrze sprawdzi się na wszelkiego rodzaju wyjazdach. Oprócz niewielkich rozmiarów posiada bardzo często specjalną gąbeczkę do aplikacji dzięki, której można zaoszczędzić odrobinę miejsca w bagażu. Pudry sypkie bardzo dobrze sprawdzają się jako uzupełnienie pełnego makijażu. Do ich aplikacji potrzebny jest pędzel o odpowiedniej grubości, który umożliwia równomierną aplikację.

jaki puder wybrać

Najważniejszą zasadą w doborze koloru pudru jest to, że powinien on być dopasowany do odcienia cery. Warto by był on nieco jaśniejszy od skóry, wystarczy o jeden ton. Nie warto wybierać się na zakup takiego produktu wieczorem. W świetle dziennym tego rodzaju produkty prezentują swój naturalny odcień zaś w świetle żarówki kolor ten może być nieco zmieniony. Podczas aplikacji warto zachować umiar. Im mniej tym lepiej. Wiele warstw kosmetyku to ryzyko uzyskania nienaturalnego efektu maski.

*artykuł zewnętrzny